Kolejne zwycięstwo Cracovii i dwa debiuty

Na zakończenie pierwszej części przygotowań Pasy pokonały drugoligowy FK Trzyniec 2:0. Gole przeciwko drużynie z Czech strzelili po przerwie Rivaldinho i Pelle van Amersfoort.

To druga wygrana podopiecznych Michała Probierza w letnim okresie przygotowawczym, do tego bez straty bramki. W środę Pasy rozgromiły 9:0 trzecioligowy MFK Frydek-Mistek. W poniedziałek zespół uda się na zgrupowanie w Morawskich Toplicach w Słowenii, gdzie czekają go cztery gry kontrolne z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Do Polski 14. drużyna poprzedniego sezonu wróci 9 lipca.

W sobotę trener Cracovii znów wystawił dwie jedenastki i prawie każdy z zawodników rozegrał 45 minut. Wyjątkiem był Mathias Hebo Rasmussen, który zszedł z boiska w 43. minucie. Duński środkowy pomocnik przyjął na twarz mocne uderzenie rywala i nie mógł kontynuować gry.

Wolne miał między innymi Karol Niemczycki, a w bramce prezentowali się nieobecny w środowym sparingu Lukas Hrosso, a po przerwie Adam Wilk. Zagrali też Michał Rakoczy, który miał dłuższy urlop po wypożyczeniu do Puszczy Niepołomice, oraz gruziński prawy obrońća Otar Kakabadze i Karol Knap, którzy również później rozpoczęli przygotowania.

Wynik otworzył w 53. minucie Rivaldinho. Piłka wędrowała między zawodnikami jak po sznurku i na koniec Brazylijczyk umieścił ją pod poprzeczką bramki. 20 minut później Rivaldinho był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Pelle van Amersfoort.

Cracovia – FK Trzyniec 2:0 (0:0)

Bramki: Rivaldinho (53.), van Amersfoort (74., karny).

Cracovia: Hrosso (Wilk) – Rapa (46. Kakabadze), Marquez (46. Jugas), Rodin (46. Bracik), Zaucha (46. Rocha) – Loshaj (46. Myszor), Lusiusz (46. van Amersfoort), Rakoczy (46. Thiago), Rasmussen (43, Knap), Ogorzały (46. Hanca) – Alvarez (46. Rivaldinho).