Kolejny powrót do Cracovii. Jacek Zieliński znów za sterami

60-letni Jacek Zieliński po 4,5-letniej przerwie ponownie został trenerem pierwszej drużyny Pasów. Mistrz Polski z Lechem Poznań podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

11 listopada o godzinie 12.30 w Cracovia Training Center w Rącznej odbędzie się powitalna konferencja nowego-starego trenera. Tego dnia zespół odbędzie też pierwszy trening pod wodzą Zielińskiego.

W czerwcu 2017 roku Zielińskiego, zwolnionego niespodziewanie tuż przed startem przygotowań, zastąpił Michał Probierz. Były zawodnik Siarki Tarnobrzeg nie ukrywał zaskoczenia i rozgoryczenia, gdyż o decyzji Janusza Filipiaka dowiedział się po powrocie z urlopu, w czasie którego klub konsultował z nim transfery. Później podkreślał, że nie jest obrażony na właściciela Pasów i pozostaje z nim w dobrych relacjach. 10 listopada, 1605 dni po rozstaniu, klub z ulicy Kałuży ogłosił jego powrót. 

Zieliński prowadził zespół Cracovii od 20 kwietnia 2015 roku, gdy zastępił na stanowisku Roberta Podolińskiego. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 82 ligowe mecze, w których zdobyła 117 punktów. Grała inaczej niż za kadencji Probierza – preferowała mniej fizyczną piłkę, opartą na grze po ziemi. Szczególnie udany był dla Pasów sezon 2015/2016, gdy zajęła czwarte miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji europejskich pucharów. Tuż przed odejściem Zielińskiego zespół spisywał się dużo słabiej, walczył o utrzymanie i zajął 14. miejsce.

To kolejny powrót do Cracovii. Niedawno byli szkoleniowcy rozpoczęli pracę na innych stanowiskach. Mirosław Hajdo został szefem szkolenia akademii, a Stefan Majewski dyrektorem sportowym klubu.

comments powered by Disqus