Komplikują się plany Wisły. Kiedy Borussia przyjedzie do Krakowa?

fot. Krzysztof Porębski

Lipcowy termin meczu z Borussią Dortmund jest nierealny, a w sierpniu także będzie trudno o przyjazd zespołu Bundesligi.

Spotkanie Wisły Kraków z Borussią Dortmund ma być jednym z najważniejszych punktów obchodów 115-lecia klubu z ulicy Reymonta. Kibice ostrzą sobie zęby na mecz ze znanym rywalem, ale wciąż nie wiedzą, kiedy zespół pojawi się pod Wawelem. Organizacji wydarzenia nie reguluje pisemna umowa, a jedynie słowo dane Jakubowi Błaszczykowskiemu, który po odejściu z Wisły przez lata był jedną z twarzy ośmiokrotnego mistrza Niemiec.

W czasie konferencji dotyczącej obchodów 115-lecia, prezes Wisły Dawid Błaszczykowski mówił o dwóch możliwych terminach sparingu - 1 lipca lub 3/4 sierpnia. Pierwszy termin już okazał się nieaktualny, a z drugim także może być problem.

– 4 sierpnia będzie uzależniony od terminu meczu w ramach Pucharu Niemiec. Jeśli okaże się, że terminy się pokryją, to wówczas przeniesiemy mecz na wrzesień – powiedział Błaszczykowski w rozmowie z TVP Sport.

Pierwsze mecze DFB-Pokal 2021/2022 mają się odbyć między 6 a 9 sierpnia (losowanie zaplanowano na 4 lipca). Borussia broni trofeum.

Wisła zapowiedziała, że sparing ze znanym rywalem będzie dostępny bezpłatnie dla osób, które w poprzednim sezonie kupiły karnety na mecze, ale nie mogły wejść na stadion z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa.