Koronawirus w Wiśle. Zakażony jest jeden piłkarz

fot. Krzysztof Kalinowski

Przeprowadzone w czwartek testy w drużynie, sztabie szkoleniowym i kadrze zarządzającej Wisły Kraków potwierdziły pozytywne przypadki zakażenia koronawirusem. Wieczorne spotanie w Zabrzu rozpocznie się zgodnie z planem o godzinie 20.30.

Przedstawiciele pionu administracyjnego i sportowego, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostały odizolowane, rozpoczynając kwarantannę.

– W ostatnich dniach zespół funkcjonował w oparciu o zaostrzone normy sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że nie zachodzi potrzeba stosowania izolacji wobec wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny. O dalszych krokach będziemy informować w osobnych komunikatach – komunikują przedstawiciele klubu.

Dziś o godz. 20:30 ma się rozpocząć wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze.

Aktualizacja (15:10) - mecz w ramach 5. kolejki ekstraklasy jest niezagrożony. Organizator rozgrywek na chwilę obecną nie posiada podstaw regulaminowych do przełożenia piątkowych zawodów. Wyniki badań na obecność koronawirusa wśród wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny Wisły Kraków, którzy udali się na spotkanie do Zabrza, są negatywne. Zawodnik i pracownicy pionu administracyjnego zarażeni koronawirusem zostali objęci kwarantanną.

comments powered by Disqus