Kraków Sevens. Pół tysiąca rugbystów zagra na Błoniach

fot. Juvenia Kraków
15 i 16 października na stadionach Juvenii i KS Zwierzyniecki odbędzie się międzynarodowy turniej Krakow Sevens o Puchar Prezydenta Krakowa. Do stolicy Małopolski zjedzie się niemal 500 zawodników z całego kraju, ale również Czech i Litwy, by rywalizować w olimpijskiej siedmioosobowej odmianie rugby.
Wielkie granie rozpocznie się w sobotę od grupowej rywalizacji w kategoriach U16 i U18. Na boisko wybiegną kadry wojewódzkie z Małopolski, Lubelskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Pomorskiego i Dolnośląskiego, a także cztery zespoły z Litwy: Akademija-Vairas-SSG, Gelezinis Vilkas RC, Akademija-Siauliai i Akademija-Baltrex. Mecze w formule siedmioosobowej rozpoczną się o godzinie 9:40, a zakończą około 17:45.

Główną część turnieju zaplanowano na niedzielę. Tutaj grać już będą dzieci do lat 10, 12 i 14, które najpierw rozegrają fazę grupową (start 9:30), a następnie w okolicach godziny 13:30 rozpoczną mecze finałowe o miejsca. W turnieju grać będzie wówczas około 500 zawodników, więc rywalizacja toczyć się będzie również na sąsiadującym z Juvenią stadionie KS Zwierzyniecki. Od 14:30 rozpoczną się finały w starszych kategoriach, a cały turniej zwieńczy ceremonia pucharowa około 17:00.

Miasteczko rugby

Podczas turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

 Juvenia zamieni się w wielkie rugbowe miasteczko. Wzdłuż boiska staną namioty dla wszystkich drużyn, a na trybunach i parkingu zlokalizowana będzie strefa cateringowa, na której organizatorzy zapewnią posiłek wszystkich zawodniczkom i zawodnikom. Wstęp na turniej dla wszystkich kibiców będzie bezpłatny.

Tak wielkiego turnieju w Krakowie jeszcze nie było. Na dwóch boiskach rywalizować będzie niemal 500 zawodników, a prestiż zawodów podnoszą goście z zagranicy. Będą to na pewno wymagający zawodnicy, bo zespoły z Litwy mogą się pochwalić w ostatnich latach doskonałym szkoleniem młodzieży. To gwarantuje więc emocje i sporo twardej, sportowej walki – zapowiedział Łukasz Kościelniak, trener koordynator Juvenii Kraków i jeden z głównych organizatorów zawodów.