Kraków szykuje się do budowy basenu olimpijskiego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pierwsza w mieście 50-metrowa pływalnia z widownią i halą sportową zostanie zbudowana na działce za Zespołem Szkół Łączności w dzielnicy VIII Dębniki.

Środowiska sportowe i akademickie od lat upominały się o olimpijski basen w drugim największym mieście w Polsce. Kilka lat temu powstały koncepcje, by taki obiekt zbudować na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego lub na terenach Klubu Sportowego Korona. Przez lata plany były tylko planami, ale w końcu mamy konkrety!

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przygotowuje się do inwestycji na miejskiej działce na Dębnikach, za Zespołem Szkół Łączności przy ulicy Monte Cassino. 31. W projekcie budżetu na 2018 roku miejska jednostka ma 800 tysięcy złotych na opracowane dokumentacji projektowej. W tym czasie ZIS chciałby również uzyskać pozwolenie na budowę. Prace mają ruszyć w 2019 roku. Miasto stara się o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych.

Obiekt będzie składał się z 50-metrowego basenu krytego z widownią. Planowana jest także strefa rekreacji. Wybudowana zostanie również nowoczesna hala sportowa. – To będzie bardzo dobre miejsce do wypoczynku, treningu i rozgrywania zawodów – mówił nam kilka miesięcy temu Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Plusem lokalizacji jest jej dobre skomunikowanie.

Do 2020 roku miasta planuje wybudować pięć mniejszych basenów. Więcej o inwestycjach piszemy TUTAJ

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus