Liga Narodów. Polska utrzymała się w dywizji A, Ukraina powalczy o awans na stadionie Cracovii

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

We wtorek w Krakowie zostanie rozegrane spotkanie Ukrainy ze Szkocją. Nasi wschodni sąsiedzi muszą wygrać, jeżeli marzą o powrocie do dywizji A Ligi Narodów. Bilety na to spotkanie można kupować wyłącznie przez Internet.

Przed ostatnią, szóstą kolejką Szkoci mają na koncie 12 punktów i do Krakowa przylecieli jako liderzy grupy pierwszej dywizji B. O dwa punkty wyprzedzają Ukraińców, których 21 września pokonali 3:0. Na Hampden Park gole padały między 70. a 87. minutą. Było to zaległe spotkanie Ligi Narodów, które według terminarza miało odbyć się w czerwcu. Zostało jednak przełożone, ponieważ oba zespoły mierzyły się w barażach o mistrzostwa świata w Katarze.

Bilety tylko online

We wtorek na stadionie Cracovii (mecz rozpocznie się o godzinie 20:45) Szkotom wystarczy remis, by awansować do dywizji A Ligi Narodów. Gospodarze nie mogą kalkulować i tylko trzy punkty na zakończenie rywalizacji zapewnią im powrót na najwyższy szczebel.

Sprzedaż biletów na mecz Ukraińców ze Szkotami prowadzona jest wyłącznie przez serwis ticketsbox.com. Także w dniu meczu nie będą dostępne w stacjonarnych punktach obsługi kibiców przy stadionie Cracovii. Ceny są podane w hrywnach ukraińskich – w przeliczeniu na złotówki najtańsze wejściówki kosztują około 42 złote, a najdroższe – 195 złotych.

Ukraina i Dynamo Kijów

Z powodu wojny na terenie Ukrainy mecze grupowe jej piłkarskiej kadry z Armenią i Irlandią odbyły się na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego. W Krakowie, na obiekcie Pasów, reprezentacja naszych sąsiadów będzie pełnić rolę gospodarza po raz drugi w historii. W 2016 roku rozegrali tu spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2018 z Kosowem. Stało się tak ze względów politycznych, ponieważ Kosowo nie było uznawane przez niektóre państwa i paszporty reprezentantów tego kraju nie były respektowane w Kijowie. Grający wtedy dla Ukrainy obecny piłkarz Pasów Jewhen Konoplianka cieszył się z kolegami wygraną 3:0.

Dynamo Kijów wybrało stadion Cracovii na miejsce rozgrywania spotkań fazy grupowej Ligi Europy. 15 września wicemistrzowie Ukrainy przegrali 0:1 z AEK Larnaka z Cypru. 13 października podejmą Rennes (Francja), a 3 listopada Fenerbahce Stambuł (Turcja).