Maciej Musiał nie będzie rewolucjonistą. „Chcę trochę zmienić system” [Rozmowa]

Maciej Musiał fot. Garbarnia Kraków

Maciej Musiał zastąpił Łukasza Surmę w roli trenera drugoligowej Garbarni. – Chcemy prezentować grę opartą na jakości, czyli umiejętnościach piłkarskich – powiedział nowy szkoleniowiec w rozmowie z serwisem klubu.

To pana pierwsza praca na poziomie centralnym. Czego się pan spodziewa?

Maciej Musiał: II liga jest trudna do przewidzenia, a tabela przeważnie jest bardzo spłaszczona. By skutecznie walczyć o utrzymanie, trzeba tak naprawdę bić się o czołową szóstkę. To będzie trudne wyzwanie, bo to mój debiut, ale nie mam wielkich obaw. Myślę, że razem ze sztabem poradzimy sobie i współpraca z zespołem przyniesie dobre chwile dla klubu.

Jaką filozofię chce pan wszczepić w zespół?

Nie będę wprowadzał nowej filozofii, ponieważ filozofia mojego poprzednia była bardzo podobna. Chciałbym, by był to zespół, który nie obawia się grać w piłkę, który stara się kontrolować środkową strefę boiska i przeważa w tej części. Jestem zwolennikiem gry atakiem pozycyjnym. Ta forma sprawia, że rozwój zawodników jest szczególnie wysoki. Nie chcę mówić frezeów o krakowskiej piłce, ale chcemy prezentować grę opartą na jakości, czyli umiejętnościach piłkarskich.

Jak oceniał pan Garbarnię?

Być może siódme miejsce spotkało się z delikatnym niespełnieniem, bo była duża szansa na baraż, ale to wynik, który należy ocenić bardzo wysoko. Pozytywnie oceniam styl gry. Chcę trochę zmienić system, ale styl pozostanie bardzo podobny.

Jakie są plany na okres przygotowawczy?

To będzie bardzo trudny okres, bo nie ma dużo czasu, więc trzeba go optymalnie wykorzystać. Przed nami dużo pracy na treningach, która musi się przełożyć na odpowiednie granie.