Małopolska ma najmocniejszych liderów „okręgówek”. Wieczysta pobiła rekord

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Naszpikowana gwiazdami Wieczysta zwyciężając KS Borek 13:0 ustanowiła swój strzelecki rekord sezonu. Drużyna Przemysława Cecherza jest jedną z czternastu, które wygrały wszystkie mecze na szóstym szczeblu rozgrywek.

W sezonie 2020/2021 we wszystkich województwach wystartowały rozgrywki w 63 grupach klasy okręgowej. Najmniej – zaledwie po jednej – jest w województwach podlaskim i świętokrzyskim. Najwięcej – na Górnym Śląsku (12) i Małopolsce (8). W naszym regionie gra jednak większa liczba drużyn. Wynika to z faktu, że po reformie w śląskich „okręgówkach” jest dziewięć lub dziesięć zespołów, zaś w naszym regionie od 14 do 17.

Cztery „dwucyfrówki" Wieczystej

Najdłuższą serią zwycięstw może się pochwalić LKS Skołoszów z okręgu Jarosław, który rozegrał już 12 spotkań. O pięć kolejek mniej mają w nogach piłkarze Gromu Kąkolewianka (Biała Podlaska) i Stoczniowca Płock (Płock). Wieczysta – lider grupy Kraków II – w dziewięciu spotkaniach zdobyła aż 70 bramek, co czyni ją najskuteczniejszą na tym szczeblu. Zespół z ulicy Chałupnika dodatni bilans bramkowy (70:4) znacznie wyśrubował w miniony weekend, gdy pokonał KS Borek aż 13:0. Była to najwyższa wygrana podopiecznych Przemysława Cecherza w tym sezonie. Pięć goli dla żółto-czarnych strzelił Radosław Majewski, dwa dołożył Piotr Madejski, a jednego Sławomir Peszko.

Borek był czwartym rywalem w sezonie, który musiał przyjąć dwucyfrową lekcję od drużyny sponsorowanej przez biznesmena Wojciecha Kwietnia. W rundzie jesiennej Wieczysta wysoko ogrywała także Grębałowiankę Kraków (12:1), Kaszowiankę Kaszów, Piasta Wołowice (po 11:1). Zajmująca drugą pozycję Prądniczanka Kraków uległa liderowi 0:7.

Najniższą porażką może się natomiast pochwalić Prokocim Kraków, który u siebie uległ 1:3. W ostatnim spotkaniu w 2019 roku, które z powodu epidemii koronawirusa okazało się ostatnim w ubiegłym sezonie, Prokocim zremisował z Wieczystą, co ostatecznie przesądziło, że do IV ligi po rozegraniu niepełnego sezonu awansowały rezerwy Garbarni.

Małopolska regionem liderów bez straty punktów

Wieczysta jest jednym z czterech liderów małopolskich „okręgówek”, które przewodzą tabeli z kompletem zwycięstw. W grupie Kraków I komplet punktów po ośmiu rozegranych spotkaniach ma TS Węgrzce, a w klasie Nowy Sącz – Dunajec Nowy Sącz. W lidze Tarnów II 30 punktów w dziesięciu meczach wywalczył Dunajec Zakliczyn.

Tylko w jednej z 63 grup lider i wicelider mają tyle samo punktów po rozegraniu równej liczby spotkań. Taka sytuacja ma miejsce na Podlasiu, gdzie 33 punkty w 11 meczach zdobyły Puszcza Hajnówka i KS Grabówka.