Mecz Świątek-Radwańska w Krakowie? W mieście niewiele mówią

Agnieszka Radwańska fot. Krzysztof Kalinowski
To byłoby duże wydarzenie z udziałem dwóch wybitnych tenisistek – jednej na fali, ale wciąż na początku wielkiej kariery, z byłą znakomitą zawodniczką. O zapowiadanym przez zagraniczne media turnieju charytatywnym dla Ukrainy w Krakowie na razie jeszcze niewiele wiedzą, albo nie chcą dużo mówić.
Ukraiński „The Kyiv Independent” i amerykański „Sport Illustrated” podały informację, że 23 lipca pod Wawelem miałoby dojść do meczu pierwszej rakiety świata Igi Świątek z byłą wiceliderką rankingu WTA, krakowianką Agnieszką Radwańską. Dochód zostałby przekazany fundacji UNITED24 powołanej przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Towarzyski pojedynek dwóch najwybitniejszych polskich tenisistek i sportsmenek XX wieku byłby hitem. Na razie próżno szukać oficjalnego potwierdzenia tych informacji w Krakowie. Niektórzy nasi rozmówcy wprost przyznają, że nawet nieoficjalnie nie mogą wiele powiedzieć, bo sami opierają się na szczątkowych informacjach.

W grę wchodzi tylko Tauron Arena

Załóżmy jednak, że do spotkania Igi Świątek z Agnieszką Radwańską dojdzie. Wówczas jedyną i oczywistą lokalizacją dla takiego wydarzenia byłaby Tauron Arena Kraków. W hali odbywały się już imprezy tenisowe (Puchar Federacji z udziałem Radwańskiej, benefis krakowianki), a dodatkowo można w niej zgromadzić 15 tysięcy widzów. Mecz ma mieć charakter charytatywny dla obolałej w wojnie Ukrainy, więc naturalne jest, że im więcej osób wesprze ofiarę rosyjskiej agresji, tym lepiej.

W czwartek przed południem nieosiągalna była Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzeczniczka Tauron Areny, której chcieliśmy zadać pytania dotyczące organizacji ewentualnego meczu. Na podstawie kalendarza imprez zamieszczonego na stronie internetowej hali widowiskowo-sportowej wnioskujemy, że w okolicach 23 lipca nie odbywa się tam żadne inne wydarzenie. 18 lipca w Krakowie odbędzie się koncert Harry’ego Stylesa, a kolejna impreza – siatkarski Memoriał Wagnera – planowana jest miesiąć później.

comments powered by Disqus