Memoriał Wagnera w Krakowie. Jeszcze nie wszystko jasne

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Od 12 do 14 lipca odbędzie się siatkarski XXI Memoriał Wagnera, który po raz dziewiąty zostanie rozegrany w Krakowie. 27 lutego organizatorzy podali trzy z czterech reprezentacji, które zagrają w Tauron Arenie tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

W tym roku mija dziesięć lat od pierwszego memoriału rozegranego pod Wawelem. Przyciągnięcie imprezy było możliwe po oddaniu hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Memoriał gości w Krakowie nieprzerwanie od 2016 roku, z wyjątkiem 2020, gdy rywalizację sportowców uniemożliwiła pandemia koronawirusa. W ubiegłym roku miasto i Fundacja Huberta Jerzego Wagnera podpisały porozumienie w sprawie organizacji wydarzenia w Krakowie co najmniej do 2025 roku.

Memoriał Wagnera. Kiedy i gdzie?

Od 12 do 14 lipca w Tauron Arenie na pewno zagrają Polacy, Niemcy i Słoweńcy. Czwartym uczestnikiem miała być kadra Argentyny, ale zrezygnowała. Ostatniego uczestnika poznamy w najbliższym czasie. – Na pewno będzie to jeden z najlepszych, bo tylko takie biorą udział w igrzyskach. Na pewno będzie to nie lada gratka dla kibiców – mówi Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Trenerem reprezentacji Niemiec jest Michał Winiarski, były kapitan Biało-Czerwonych, który pracuje też w Alurin CMC Warcie Zawiercie. – W ostatnich latach memoriał stał się jednym z najbardziej prestiżowych turniejów towarzyskich. To zaszczyt, że możemy tuta zagrać z najlepszymi zespołami, bo od kilku lat zapraszane są drużyny z najwyższej półki. Nie możemy się doczekać – mówi mistrz świata z 2014 roku.

XXI Memoriał Wagnera zakończy się 12 dni przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Celem Polaków jest medal, którego nie zdobyli od 1976 roku (złoto, jedyny krążek olimpijski), mimo wielu innych sukcesów w ostatnich latach. We Francji Biało-Czerwoni będą chcieli zdjąć klątwę ćwierćfinałów, na których w ostatnich edycjach igrzysk nasza kadra kończyła zmagania.

Bilety na memoriał Wagnera

27 lutego rozpoczęła się sprzedaż biletów na memoriał. Ceny zaczynają się od 30 złotych na jeden dzień, w którym odbędą się dwa mecze.

Polacy dziesięć razy tryumfowali w memoriale Wagnera. W 2023 roku zajęli trzecie miejsce, za Włochami i Słowenią.

Turniej Pucharu Polski w Tauron Arenie

Już w najbliższy weekend 2-3 marca w Tauron Arenie Kraków odbędzie się finał Pucharu Polski siatkarzy. W sobotnich półfinałach zmierzą się Jastrzębski Węgiel i Bogdanka Luk Lublin (godz. 14:45) oraz Projekt Warszawa i Aluron CMC Warta Zawiercie (godz. 18). W niedzielę o godz. 14:45 zwycięzcy tych meczów spotkają się w wielkim finale.


News will be here