Memoriał Wagnera w tym roku, lecz nie w lipcu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Organizatorzy siatkarskiego turnieju chcą, by jego XVIII edycja odbyła się w 2020 roku. W tej chwili wiadomo już, że pierwotny termin – czyli 9-11 lipca – nie zostanie dotrzymany.

Przypomnijmy, że XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera miała się odbyć krakowskiej Tauron Arenie w dniach 9-11 lipca. Polska, Argentyna, Iran oraz Tunezja. Tak wyglądała lista uczestników Memoriału. O zwycięstwo miały rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio.

W związku z epidemią organizacja imprezy w takim kształcie i terminie stanęła pod znakiem zapytania.

– Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Mając na uwadze naszych najlepszych kibiców nie chcemy narażać ich na dodatkowe koszty czy niedogodności. Dziś potwierdzamy, że Memoriał nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Chcemy by kibice zdążyli ewentualnie anulować rezerwacje w hotelach czy zmienić swoje plany na początek lipca.

Kupione wejściówki pozostaną ważne

Także przedstawiciele miasta Krakowa deklarują gotowość i chęć zorganizowania Memoriału w nowym terminie. – Kraków zawsze z radością gości najlepszych kibiców świata, mamy nadzieję że w nowym terminie będzie to możliwe – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Kibice, którzy zdecydują się zostawić kupione już wejściówki na Memoriał, będą mogli z nich korzystać w nowym terminie w 2020 roku lub w kolejnej edycji, nawet jeśli cena za wejściówkę zmieni się w porównaniu z już kupionymi.

comments powered by Disqus