Milan Dimun nie zamierzał grać w rezerwach i odszedł z Cracovii

Milan Dimun (trzeci od lewej) w meczu Cracovia – DAC 1904 fot. Krzysztof Kalinowski

Słowak był piłkarzem, który dołączył do drużyny jeszcze za czasów poprzednika Michała Probierza, czyli Jacka Zielińskiego. Nowym klubem środkowego pomocnika została Dunajska Streda, dobrze znana kibicom Pasów z eliminacji Ligi Europy.


Milan Dimun wystąpił w 123 spotkaniach Cracovii. Strzelił cztery gole i miał pięć asyst. W 2020 roku zdobył z klubem Puchar Polski i Superpuchar. W pierwszym meczu grał krótko, wszedł na ostatnie minuty dogrywki, zaś w spotkaniu o Superpuchar był kapitanem zespołu. Jego trafienie w serii rzutów karnych przesądziło o zwycięstwie Cracovii z Legią Warszawa na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.

25-letni piłkarz środka pola nigdy nie był gwiazdą zespołu, często jego nazwisko podawano, by wskazać na ograniczenia drużyny Michała Probierza. Dwa lata temu trener uznał, że Dimun jest lepszy od Damiana Dąbrowskiego i pozwolił temu drugiemu odejść do Pogoni Szczecin. Dziś Dimuna nie ma w Krakowie, a Dąbrowski jest jednym z liderów Portowców.

Mógł zostać w Polsce

Po ostatnim sezonie, w którym Cracovia grała słabo, Dimun został przesunięty do trzecioligowych rezerw razem z Ołeksijem Dytiatjewem, Danielem Pikiem, Filipem Piszczkiem i Sebastianem Strózikiem. Mógł zostać w Polsce, gdyż interesowały się nim Górnik Łęczna i Widzew Łódź, ale wrócił do ojczyzny. Pod Wawelem miał ważny kontrakt, więc przeniósł się do DAC 1904 Dunajska Streda na zasadzie transferu definitywnego. Na Słowacji podpisał umowę do końca sezonu 2022/2023.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ trafiłem do jednego z najlepszych klubów na Słowacji. DAC jest organizacyjnie na wysokim poziomie, podobnie jak akademia i stadion. Pierwsze odczucia są świetne, nie mogę się doczekać nowego środowiska. Moim celem jest pomoc Dunajskiej Stredzie w walce o najwyższe lokaty. Postaram się jak najszybciej zaaklimatyzować i zrobię wszystko, abyśmy odnieśli sukces – powiedział piłkarz w rozmowie z serwisem DAC 1904.

Zespół z Dunajskiej Stredy jest wicemistrzem Słowacji, a w nowym sezonie rozegrał dwa mecze (porażka 1:4 i wygrana 3:1).