Modernizacja obiektów AWF na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W połowie maja ma się zakończyć modernizacja dwóch obiektów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

W programie igrzysk znajduje się 29 dyscyplin sportowych. Wśród nich jest pięciobój nowoczesny, na który składają się jazda konna, szermierka na szpady, pływanie, strzelanie z pistoletu laserowego i bieg przełajowy. Po 80 kobiet i mężczyzn będzie walczyło o medale IE, mistrzostw Europy i kwalifikację olimpijską do Paryża. Konkurencje będą rozgrywane na obiektach AWF przy al. Jana Pawła II. Dwa z nich, które będą wykorzystywane w czasie imprezy – stadion i hala sportowa – są obecnie modernizowane. Inwestycja warta ponad 43 mln złotych w ponad 90 procentach jest finansowana przez rząd. Prace mają się zakończyć do 15 maja.

Stadion

Do końca kwietnia zakończy się układanie włoskiej nawierzchni Mondo, która zastępuje zerwany wcześniej tartan. Obecnie na wykonanej wcześniej podbudowie znajduje się już około 80 procent nowego tworzywa. – Po 15 kwietnia rozpocznie się montaż krzesełek, urządzeń sportowych i malowanie linii na arenie. W 90 procentach ukończone są prace brukarskie i rekultywacja trawników wokół stadionu. Gotowe są instalacje wodne, kanalizacyjne, prądowe i niskoprądowe – wyjaśnia Paweł Potoczek, kanclerz AWF.

Hala Gier Sportowych

W stojącej nieopodal hali zmieniło się tak wiele, że ktoś mógłby powiedzieć, że powstał tam zupełnie nowy budynek. W ramach modernizacji przebudowano wiele pomieszczeń, dostosowując obiekt do przepisów i aktualnych potrzeb. I tak wykonano nową klatkę schodową, szyb dźwigowy i wewnętrzny podnośnik dla osób z niepełnosprawnościami. Przebudowano istniejące szatnie oraz wykonano zupełnie nowe cztery zespoły sanitarno-szatniowe i instalacje wewnętrzne.

– We wszystkich pomieszczeniach trwają intensywne prace wykończeniowe. W głównej hali rozpoczął się montaż podłogi sportowej, jest już nowe nagłośnienie. Zakończono termomodernizację głównego dachu i montaż ślusarki zewnętrznej, trwa termomodernizacja ścian. Na zewnątrz wykonano drogę pożarową i zamontowano zbiorniki retencyjne na deszczówkę – wylicza kanclerz Paweł Potoczek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny

Aktualności

Pokaż więcej