MŚ w piłce ręcznej. Kolorowi fani opanowali Kraków. Latający Holendrzy, faworyci rozpoczęli marsz po medal [ZDJĘCIA]

Rozśpiewani, głośni i kolorowi fani rozświetlili Tauron Arenę, która pierwszego dnia mistrzostw świata w piłce ręcznej stała pusta. W piątek trybuny niosły zawodników Holandii i Norwegii, które wygrały swoje mecze.
W stolicy Małopolski pojawiła się duża grupa fanów z Holandii, ktorzy zapełnili dwa sektory Tauron Areny. "Oranje" zagrały dobry mecz, prowadzili ich dwaj latający Holendrzy - Bart Ravensberger, który zamurował bramkę i został MVP meczu oraz Luc Steins - filigranowy środkowy Paris Saint-Germain, który wyczyniał cuda w polu. W efekcie kontrolowany od pierwszych minut mecz zakończył się zwycięstwem ich drużyny 29:19.

W drugim piątkowym meczu pierwszy krok do złota (finał turnieju zostanie rozegrany w Szwecji) postawiła Norwegia, która rozbiła 39:27 Macedonię Północną. Skandynawowie, obok Hiszpanów, którzy także rozgrywają swoje mecze pierwszej i drugiej fazy w Krakowie, są jednym z kandydatów do medalu w mistrzostwach świata. Macedończycy nie byli w stanie nawiązać z nimi równorzędnej walki, a w drugiej połowie wyraźnie osłabli. Najwięcej bramek w drużynie Norwegii zdobył Sander Sagosen (MVP) oraz Magnus Abelvik Rod (obaj po 6 trafień).

Fani obu zespołów stworzyli świetną atmosferę w krakowskiej hali, w dużej liczbie przyjechali szczególnie jak zawsze barwni Macedończycy, którzy opuszczali ją jednak w smutnych nastrojach.

W sobotę w krakowskiej hali rozpocznie się druga kolejka pierwszej fazy spotkań mistrzostw świata.

Kibice Macedonii Północnej na meczu z Norwegią. Fot: Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl