Na stadionie Wisły Kraków powstał historyczny zaułek [ZDJĘCIA]

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W strefie VIP stadionu im. Henryka Reymana powstał legend corner, w którym kibice mogą zobaczyć pamiątki związane z historią 13-krotnego mistrza Polski. Wystawa została otwarta przed sobotnim meczem Wisły Kraków z Chrobrym Głogów.

Czego brakuje na obiekcie przy ulicy Reymonta lub w jego okolicy? Sporo kibiców Białej Gwiazdy powie, że klubowego muzeum z prawdziwego zdarzenia, w którym prezentowane byłyby liczne wiślackie pamiątki, które są w posiadaniu klubu i jego sympatyków. O jego powstaniu mówi się od lat, ale upłynie jeszcze trochę wody w Wiśle, nim projekt uda się zrealizować.

Pamiątki na stadionie Wisły

– Legends corner to historyczny zaułek zlokalizowany w części strefy VIP. Pomysł został zrealizowany przez klub dzięki inicjatywie Krzysztofa Gawła – właściciela firmy KiM Group – który posiada bogatą kolekcję wiślackich pamiątek – wyjaśnia Karolina Kawula, rzecznik prasowy Wisły Kraków.

Usytuowane w gablotach, mają zmieniać się co kolejny mecz Białej Gwiazdy przy Reymonta. Projekt ma pomóc w kultywowaniu tradycji klubu. Merytoryczną pieczę nad tym miejscem trzymać będzie stowarzyszenie Historia Wisły, które od lat realizuje liczne projekty i współpracuje z klubem.