Najliczniejsza krakowska impreza biegowa już w październiku. W tym tygodniu początek zapisów

8. Cracovia Półmaraton Królewski fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W środę 14 czerwca o godzinie 12 ruszą zapisy do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bieg, z maksymalnie 8 tysiącami uczestników, odbędzie się 8 października.

Tegoroczne jesienne imprezy biegowe zostały zaplanowane wcześniej z uwagi na prawdopodobną kolizję terminów z wyborami parlamentarnymi. W ubiegłym roku Cracovia Półmaraton Królewski odbył się na ulicach miasta w trzecią niedzielę października (16 października), a w tym biegacze zawitają do stolicy Małopolski tydzień wcześniej (8 października).

Zapisy na imprezę wieńczącą kolejny sezon Królewskiej Triady Biegowej wystartują w internecie 14 czerwca o godzinie 12:00. Organizatorzy ustalili limit 8 tysięcy uczestników, którzy będą mieli do pokonania 21 kilometrów i 97,5 metra.

Biegacze ruszą z ulicy Lema przed Tauron Areną, a finiszować będą na przyciemnionej płycie największej hali widowiskowo-sportowej w kraju. Po drodze spotkają krakowskie zabytki i obiekty kojarzone z Krakowem, które powstały w XXI wieku.

7 października, dzień przed 9. Cracovia Półmaratonem Królewskim, sobotę na sportowo spędzą najmłodsi. Zapisy do Mini Mini Kraków Run rozpoczną się 6 września.

8. Cracovia Półmaraton Królewski

Ostatnią edycję półmaratonu ukończyło 5807 osób z 40 krajów. Najlepszy, z czasem 1:02:09 okazał się Kenijczyk Eric Leon Ndiema. Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Wiktoria Kałużna z wynikiem 1:12:26.

Rekordy trasy, ustanowione w 2019 roku, to 1:01:34 (Mekonnen Enyew z Etiopii) i 1:10:48 (Bety Lembus z Kenii).