Następcy Brożka, Głowackiego i Błaszczykowskiego będą się szkolić w klasie sportowej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

1 lipca Akademia Wisły Kraków formalnie znalazła się pod skrzydłami piłkarskiej spółki, skąd przeszła z Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Dzięki umowie z Małopolską Szkołą Gościnności w Myślenicach młodzi piłkarze będą się kształcić w dedykowanej klasie sportowej, niedaleko bazy wiślaków przy ulicy Zdrojowej.

Wisła podkreśla, że ze szkołą współpracowała od lat, ale umowa sprawia, że teraz relacje wchodzą na zupełnie nowy etap. Od 1 września w placówce utworzona zostanie licealna klasa o profilu sportowym, dzięki czemu zawodnicy młodzieżowych zespołów Białej Gwiazdy będą mieli możliwość zdobywania wiedzy w dobrej szkole. Nie wszyscy z nich zostaną zawodowymi piłkarzami, a wykształcenie przyda się każdemu.

Niewątpliwym atutem szkoły jest też jej lokalizacja, gdyż znajduje się w niewielkiej odległości od bazy szkoleniowej Wisły, gdzie swoje treningi oraz spotkania odbywać będą drużyny U-17 i U-18. Miejscem zakwaterowania młodych piłkarzy będzie szkolny internat.

– Udało się stworzyć dobrą ofertę edukacyjną, bo głęboko wierzymy, że utworzenie klasy sportowej w Myślenicach jest szansą i dla szkoły, i dla młodych, zdolnych adeptów piłkarskich, którzy będą grać z białą gwiazdą na piersi – mówi Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Prezes Dawid Błaszczykowski podkreśla, że to porozumienie z ważnym partnerem. Ma nadzieję, że to początek wspólnych działań podkreślających jedność Wisły, Krakowa, Myślenic i Małopolski.

– Utworzenie klasy o profilu piłkarskim będzie dla nas wszystkich zupełnie nowe doświadczenie, ale jestem przekonany, że przyniesie ono obopólne korzyści, bo mamy bardzo dobrego partnera, jakim niewątpliwie jest Wisła Kraków –  stwierdził dyrektor Jerzy Niedenthal, dyrektor placówki.

 

comments powered by Disqus