Nie było dla nich miejsca w Cracovii i Wiśle, znaleźli nowe kluby

fot. Krzysztof Porębski/Krzysztof Kalinowski
Zawodnicy, którzy po sezonie rozstali się z krakowskimi ekstraklasowiczami powoli zaczynają się rozglądać za kolejnymi pracodawami. Niektórzy podpisali już umowy w nowych miejscach.
Silva zostaje w Polsce

Jean Carlos Silva zaliczył sportowy awans. Z 14. Wisły przeniósł się do brązowego medalisty mistrzostw Polski Pogoni Szczecin. Pod Wawelem spędził dwa lata i rozegrał 41 meczów (strzelił trzy gole). Z Portowcami związał się umową do końca sezonu 2022/2023, z opcją przedłużenia do połowy 2024 roku. 

– Czułem się w Krakowie i w Polsce dobrze. Miałem w tym czasie kilka osobistych sytuacji, które nie pomogły mi pokazać pełni boiskowego potencjału. Wiem, że moje możliwości są większe. Chciałbym, aby w Pogoni było pod tym względem znacznie lepiej. Czas na kolejny krok – mówi 25-letni Silva w rozmowie z oficjalną stroną Pogoni.

Vestenicky idzie do Rosji

Po ponad pięciu latach z Cracovii odchodzi Tomas Vestenicky. W tym roku Słowak występował tylko w walczących o utrzymanie trzecioligowych rezerwach, w których w dziesięciu występach zdobył try bramki. 25-letni zawodnik przenosi się do rosyjskiej Czajki Piesczanokopskoje. Jego nowy zespół gra w II lidze, poprzednia rozgrywki zakończył na 12. miejscu.

Burliga w Wieczystej

W IV lidze będzie występował Łukasz Burliga. Obrońca Wisły Kraków zostaje w mieście i przenosi się do Wieczystej. 33-latek podpisał dwuletnią umowę z zespołem, który nie ma sobie równych w krakowskiej okręgówce i od lata będzie grał na wyższym poziomie.