Niech ten sezon się już skończy! Piłkarze Cracovii dostaną miesiąc wolnego

fot. Cracovia.pl

W niedzielę Pasy zakończą rozgrywki meczem z Wartą Poznań. Ponownie spotkają się 14 czerwca, a przed startem ligi wyjadą między innymi na obóz w Słowenii.

Sezon 2020/2021, rozgrywany w czasie stanu epidemii, dla wszystkich był bardzo męczący, ale dla drużyny takiej jak Cracovia, był jeszcze trudniejszy. Zespół zaczął z pięcioma ujemnymi punktami, nie mógł ustabilizować formy i w lidze grał tylko o utrzymanie. Uratować mógł go drugi z rzędu awans do finału Pucharu Polski, ale w półfinale obrońców tytułu zatrzymał Raków Częstochowa, późniejszy tryumfator.

– Chcielibyśmy być wyżej i z tego powodu jesteśmy rozczarowani. Zremisowaliśmy 13 meczów i gdybyśmy część z nich wygrali, a inne nawet przegrali, wyglądałoby to lepiej. Nowy sezon zaczniemy bez jakiegokolwiek balastu – mówi Michał Probierz.

Trener krakowian podkreślił, że będzie zadowolony, gdy w niedzielę po godzinie 19 sędzia Paweł Malec zagwiżdże po raz ostatni. Większość spotkań było rozgrywanych bez kibiców i piłka stała się bardzo smutna. Do tego piłkarze Cracovii co chwilę wypadali przez koronawirusa czy urazy.

Wyjazd do Słowenii

Rozgrywki 2021/2022, z udziałem 18 zespołów, ruszą w weekend 24/25 lipca. Przygotowania Pasów będą trwały ponad miesiąc. Piłkarze solidnie odpoczną, w przeciwieństwie do okresu sprzed roku, kiedy mieli skrajnie mało wolnego. Mecz finałowy Pucharu Polski w Lublinie rozegrali 24 lipca, a już 16 sierpnia rozpoczęli zmagania w nowej edycji. Przerwa od zajęć trwała nieco ponad tydzień.

Ustaliliśmy, że po meczu z Wartą zespół dostanie prawie miesiąc wolnego. Probierz powiedział również, że drużyna wyjedzie na zagraniczne zgrupowanie, ale nie podał szczegółów.

Według naszych informacji, pierwszy trening po urlopach odbędzie się 14 czerwca. Latem drużyna, poza przygotowaniami w centrum treningowym w Rącznej, wybierze się do Słowenii. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Pasy nie będą stacjonowały w Radenci, ulubionej miejscowości Probierza na letnie przygotowania w przeszłości.

– Rozegramy tam ciekawe mecze. Mamy wstępnie ustalonych niektórych rywali, innych dogadujemy – powiedział wiceprezes klubu. 

Pierwsze wzmocnienie o krok

Latem na pewno zmieni się kadra Cracovii. Probierz zapowiada, że zespół pójdzie drugą ewolucji, a nie rewolucji. Pierwszym nowym zawodnikiem ma być środkowy obrońca, który od 30 czerwca będzie wolnym zawodnikiem.

Kilka dni temu WP Sportowe Fakty podały, że mowa o byłym dwukrotnym reprezentancie Czech – Jakubie Jugasu, zawodniku Slavii Praga, który jest wypożyczony do Slovana Liberec. W maju mierzący 188 centymetrów zawodnik skończył 29 lat.