Nowe centrum treningowe, stary skład? Probierz ma jedno życzenie

Toast przed treningiem noworocznym. Jaki to będzie rok dla Cracovii? fot. Krzysztof Porębski
W poniedziałek piłkarze Pasów przejdą badania na obecność koronawirusa, a we wtorek – już w Cracovia Training Center w Rącznej – czekają ich testy wydolnościowe.
Dla Cracovii będzie to wyjątkowy rok, w którym zamierza przypominać o swojej historii, wykorzystując przypadającą 115. rocznicę powstania. Trwają prace nad powstaniem Muzeum Cracovii. Poznaliśmy logotyp, którym klub będzie się posługiwać przez najbliższe 12 miesięcy, a w szczególności 13 czerwca, w dzień założenia pierwszego mistrza Polski. Oto on:Spora grupa zawodników pierwszej drużyny spotkała się już 1 stycznia na treningu noworocznym. Michał Probierz, wiceprezes i trener w jednej osobie, powiedział, że 2020 rok był dobry (dwa wywalczone trofea), ale nie brakowało niesnasek. – Wszystkim nie da się dogodzić, ale chciałbym, żebyśmy bardziej byli jednością i mieli wspólny cel – mówił szkoleniowiec.

"Rączna wygląda imponująco"

W poniedziałek zespół spotka się na stadionie, by przejść badania na koronawirusa. We wtorek zjawi się już w wybudowanym w niespełna 1,5 roku ośrodku w Rącznej, gdzie zaplanowane zostały testy wydolnościowe. 31 grudnia klub pochwalił się, że otrzymał oficjalnie pozwolenie na użytkowanie Cracovia Training Center, a uroczystość otwarcia – ze względu na pandemię – odbędzie się w późniejszym terminie.

– Rączna wygląda imponująco. Dla zawodników będzie to fajny przeskok, obyśmy go dobrze wykorzystali – liczy Probierz.

Zdobywcy Puchar Polski 2020 spędzą w Rącznej pełny okres przygorowawczy, gdzie do dyspozycji mają między innymi jedno pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, drugie – mniejsze, kryte balonem i jedno boisko naturalne z podgrzewaną murawą. Drużyna ma rozegrać pięć sparingów, pierwszy 13 stycznia z Puszczą Niepołomice.

Spokojny styczeń?

Klub oficjalnie pożegnał Bojana Cecaricia, z którym rozwiązał umowę. Serb jesienią grał tylko w rezerwach, gdzie po raz ostatni pojawił się na boisku w październiku. 28-letni piłkarz spędził w Polsce dwa lata, w tym kilka miesięcy na wypożyczeniu w Koronie Kielce. W ekstraklasie nie zdobył bramki, za to swoimi trafieniami pomógł Pasom w dwóch meczach Pucharu Polski.


Przed końcem rundy jesiennej Michał Probierz zapowiadał, że zimą nie będziemy świadkami transferów do klubu. – Skupimy się na tych, których mamy i dokoptujemy kilku piłkarzy z grup młodzieżowych. Nikogo nie bierzemy, bo chcemy wprowadzić młodzież i Polaków. Jest grupa, która czeka na swoją szansę. Mamy jedną z najmłodszych drużyn w lidze, potrzebujemy stabilności i zgrania – zapowiadał.

Przygotowania mają rozpocząć kontuzjowani w ostatnich miesiącach m.in. Sergiu Hanca i Marcos Alvarez. Jedynie powrót do gry Radosława Kanacha będzie trwał dłużej.

O pierwsze w 2021 punkty krakowianie powalczą 30 stycznia z Wartą Poznań.


comments powered by Disqus