Nowy trener w Cracovii. Duże zmiany w sztabie

fot. Cracovia.pl
33-letni Mateusz Sobota dołączył do Cracovii. Były piłkarz klubów z niższych lig został asystentem Michała Probierza i analitykiem pierwszego zespołu.

Jako piłkarz Sobota był związany z klubami z Opolszczyzny i Górnego Śląska, między innymi z Odrą Opole, Gwarkiem Zabrze, Ruchem Zdzieszowice i Szombierkami Bytom, gdzie występował na pozycji obrońcy.

W 2018 roku dołączył do Ruchu Chorzów w roli specjalisty przygotowania fizycznego, a w październiku tego samego roku rozpoczął pracę w Garbarni. Brązowi, wówczas beniaminek I ligi, zwolnili trenera Mirosława Hajdę i zatrudnili związanego z Ruchem Bogusława Pietrzaka, który wziął do sztabu Sobotę. Misja pod Wawelem się nie udała, Garbarnia grała jeszcze gorzej i spadła do II ligi. W tym roku Sobota przez dwa miesiące pracował w Wiśle Płock jako asystent Macieja Bartoszka. 

W 2019 nowy pracownik Cracovii samodzielnie prowadził trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki. Nie poszło mu dobrze – został zwolniony po 12 kolejkach z bilansem trzy zwycięstwa, trzy remisy i sześć porażek. W tym tygodniu, poprzedzający piątkowe spotkanie z Lechem Poznań, trener dołączył do Cracovii.

– Nie mogę się doczekać pierwszego meczu i czekam na kolejne wspólne wyzwania – powiedział w rozmowie z klubowym serwisem.

Zmiany, zmiany

W letnim okienku transferowym Pasy opuściło dziesięciu zawodników (ostatnio Milan Dimun), bardzo zmienił się również sztab. Klub nie przedłużył umowy z drugim szkoleniowcem Grzegorzem Kurdzielem (zastąpił go Maciej Kalkowski) i asystentem Jakubem Dziółką. Z propozycji Lecha Poznań skorzystał natomiast Maciej Palczewski, odpowiedzialny za formę bramkarzy (jego obowiązki w Cracovii przejął Marcin Cabaj). Wiele zmian na stanowiskach trenerskich doszło w drużynach młodzieżowych krakowskiego klubu.