Nowy zawodnik dołącza do Cracovii. To 26-letni Duńczyk

fot. LUKASZ ZOLADZ
26-letni pochodzący z Danii Mathias Hebo Rasmussen został nowym graczem Pasów. Pomocnik wiąże się z klubem trzyletnią umową - poinformowała Cracovia.

Pomocnik wiąże się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce trzyletnią umową.

Rasmussen jest wychowankiem FC Nordsjælland i mierzy 190 centymetrów. W poprzednim sezonie rozegrał dla Lyndby, klubu z największej duńskiej wyspy - Zelandii - 31 meczów, w których strzelił siedem goli i zaliczył cztery asysty. Wybrano go najlepszym piłkarzem zespołu, który spadł do niższej ligi.

Duńczyk w wywiadzie powiedział, że pytało o niego kilka ojczystych klubów, ale gdy zgłosiła się Cracovia, podjął decyzję, że chce grać tutaj. – Gdy tylko się tu pojawiłem, wszystko sprawiło znakomite wrażenie. Stadion, obiekty treningowe, ludzie - nic, tylko czekać na początek rozgrywek –mówił.

–Uwielbiam operować piłką. Zazwyczaj gram na środku pomocy. Na boisku pomagam defensywnie, ale lubię również zapuścić się do przodu i zdobyć kilka bramek. Skupiam się na grze z piłką, lecz nie waham się uderzać – tak przedstawił swoją rolę, którą dotychczas pełnił na boisku.