Osłabiona Wieczysta jest już liderem. Porażki w II lidze i przygotowania Hutnika do powołania spółki akcyjnej

Pod wodzą nowego trenera Dariusza Marca Wieczysta jeszcze nie przegrała fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pierwsza w sezonie porażka Cracovii II z Avią Świdnik i zwycięstwo Wieczystej Kraków z Chełmianką Chełm pozwoliły żółto-czarnym zrównać się punktami z Pasami i wskoczyć na pierwsze miejsce. O tak wysokich lokatach nasze zespoły mogą pomarzyć w II lidze.

Garbarnia i Hutnik przegrały mecze w 13. kolejce II ligi. Brązowi u siebie ulegli 0:1 z Zagłębiem II Lubin, które podniosło się po trzech porażkach z rzędu. Jedynego gola dla gości zdobył aktywny od początku Mateusz Chmarek. W 55. minucie uderzeniem głową pokonał bramkarza Mateusza Bartusika. W pierwszej połowie gracz Miedziowych trafił w słupek. Trener gości Jarosław Krzyżanowski podkreślał, że spotkanie było dobrą wizytówką akademii Zagłębia. Do Krakowa przyjechała bardzo młoda drużyna, bez posiłków z pierwszego zespołu.

Po szóstej porażce w sezonie Brązowi mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, ale jeden mecz rozegrany mniej. Zaległe spotkanie czeka ich we wtorek na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. To lider I ligi, który w weekend po raz pierwszy stracił komplet punktów.

– Wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Gratulacje dla Zagłębia za agresywny, zdeterminowany i fajny jakościowo futbol. Nam tego zabrakło, co mnie bardzo zaskoczyło, bo ostatnie tygodnie były dość obiecujące. Nie byliśmy w stanie dobrze kopnąć nawet stojącej piłki. Wyjątkiem były dobrej jakości uderzenia Wojciecha Słomki, któremu zabrakło trochę szczęścia. Dobrze bronił bramkarz Zagłębia – nie krył trener Maciej Musiał.

Garbarnia Kraków – Zagłębie II Lubin 0:1 (0:0)

Bramka: Chmarek (55.).

Hutnik po raz piąty w historii zagrał z KKS-em Kalisz i zaliczył czwartą porażkę. Z szóstego już wyjazdu w tym sezonie ponownie wrócił na tarczy i wylądował na ostatnim miejscu w tabeli. Dwa gole strzelił podopiecznym Andrzeja Paszkiewicza Bartłomiej Putno (drugiego po dużym błędzie obrony). Z taką defensywą krakowianie nie mają co liczyć na dobre wyniki. Honorową bramkę zdobył dla nich Patryk Serafin, który dobił strzał Marka Assinora.

Hutnik od kilku lat myśli o powołaniu spółki akcyjnej (obecnie działa jako stowarzyszenie), która miałaby prowadzić drużyny seniorów, juniorów i trampkarzy. Z powodu zaawansowanych rozmów pomiędzy klubem, inwestorem (potentat stalowy Cognor Holding, sponsor klubu) i miastem zarząd odroczył zaplanowane na 4 października walne zebranie członków.

„Nowy termin wyborów zostanie podany do publicznej wiadomości w przeciągu dwóch, trzech tygodni. Walne zgromadzenie zostanie zwołane niezwłocznie po zakończeniu rozmów, nie później jednak aniżeli na przełomie października i listopada bieżącego roku. Zakończenie rozmów przed terminem walnego zgromadzenia pozwoli wprowadzić do porządku obrad pod głosowanie punkty związane z uregulowaniami dotyczącymi powstałego podmiotu” – poinformował klub.

KKS Kalisz – Hutnik Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: Putno (38., 62.) – Serafin (80.).

Po 10. kolejce Cracovia II straciła pierwsze miejsce w tabeli grupy IV III ligi na rzecz innego krakowskiego zespołu – Wieczystej. Drużyny Wojciecha Ankowskiego i Dariusza Marca mają na koncie po 21 punktów, ale ta druga lepszy bilans goli. Pasy u siebie uległy 2:3 z Avii Świdnik, a żółto-czarni pokonali w Chełmie Chełmiankę 1:0.

Gola na wagę trzech punktów dla Wieczystej strzelił wypożyczony z Wisły Kraków środkowy obrońca Daniel Hoyo-Kowalski. Beniaminek zmaga się z wieloma kontuzjami. Na Lubelszczyźnie nie zagrali m.in. Błażej Augustyn, Mateusz Gamrot, Emmanuel Kumah, Patrik Misak Sławomir Peszko, a już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Maciej Jankowski (stracił już część sezonu z powodu urazu).

Cracovia II zaczęła mecz z Avią od prowadzenia, jednak potem musiała już odrabiać stratę i na trzy gole gości odpowiedziała tylko raz.

Chełmianka Chełm – Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)

Bramka:
Hoyo-Kowalski (45.).

Cracovia II – Avia Świdnik 2:3 (1:1)

Bramki: Kapek (34.), Zaucha (70.) – Midzierski (45.), Kompanicki (46.), Maluga (67.).

 

News will be here