Pasy wiceliderem po pierwszej rundzie

fot. cracovia.pl
17 punktów w 8 meczach uzbierali hokeiści Comarch Cracovii. Po pierwszej rundzie zmagań w hokejowej ekstralidze zespół Rudolfa Rohaczka ustępuje GKS-owi Katowice, z którym przegrał bezpośrednie spotkanie.

Wicemistrzowie Polski wygrali pięć meczów w podstawowym czasie gry i jeden po najazdach, ponieśli dwie porażki – z liderem z Katowic i broniącym mistrzowskiego tytułu JKH GKS Jastrzębie. W niedzielę, na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego, na wyjeździe zwyciężyli Ciarko STS Sanok 3:1. Bohaterami krakowian byli Damian Kapica i Martin Dudas, którzy skończyli mecz z golem i asystą. Wynik otworzył Collin Shirley.Obaj trenerzy zgodnie przyznali, że kluczową rolę odegrał bramkarz Dienis Pieriewozczikow, który długo „trzymał" wynik Pasów. Jedyny raz dał się pokonać dopiero na początku 57. minuty. – Prezentowaliśmy bardzo zorganizowany hokej. Dobrze też wyglądała gra w obronie, nasz bramkarz był bezbłędny. Nieźle wychodziliśmy do ataku, gole padły po indywidualnych akcjach. Zdobylismy ważne punkty przed wtorkowym meczem z Tychami – powiedział Rudolf Rohaczek, opiekun Comarch Cracovii.

Po raz drugi z GKS-em Tychy

Mecz z tyszanami zostanie rozegrany awansem ze względu na udział Comarch Cracovii w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 21 listopada, jednak w tym terminie wicemistrzowie Polski rozegrają u siebie turniej półfinałowy europejskich pucharów. Początek we wtorek 5 października o godzinie 18.30 na lodowisku przy ulicy Siedleckiego. W pierwszym meczu krakowianie wygrali 2:0.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Pasów jest Damian Kapica, który w ośmiu meczach zdobył 11 punktów (7 goli, 4 asysty). Lepsi od 29-letniego Polaka są Rosjanie z Zagłębia Sosnowiec: Aleksandr Wasiljew (13 punktów) i Jewgienij Nikiforow (12).

Ciarko STS Sanok 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Bramki: Bukowski (57.) – Shirley (13.), Kapica (18.), Dudas (27.).

comments powered by Disqus