Pierwsza taka szermiercza impreza po wybuchu pandemii

fot. materiały prasowe

Niespełna stu zawodników i zawodniczek będzie walczyć o medale Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Impreza odbędzie się w sobotę w Krakowie. Na liście startowej jest między innymi Wojciech Lubieniecki z AGH Kraków, mistrz Europy do lat 20 w szpadzie.

W hali Akademii Górniczo-Hutniczej zobaczymy przedstawicieli 26 wyższych uczelni z całego kraju. Poza Lubienieckim, zgłosili się między innymi Andrzej Rządkowski (Uniwersytet Wrocławski), złoty medalista młodzieżowych igrzysk olimpijskich z 2014 roku, i Renata Tomczak (Politechnika Poznańska), mistrzyni świata juniorek we florecie.

– Wierzymy, że poziom sportowy będzie wysoki, a my, jak zawsze, postaramy się o najwyższy możliwy poziom organizacji zawodów – mówi Monika Ziembowicz z AZS AGH Kraków.

Akademickie Mistrzostwa Polski będą pierwszą szermierczą imprezą w Polsce po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Rywalizacji będzie towarzyszyć reżim sanitarny – zawodnicy nie będą podawać sobie ręki po zakończonym pojedynku, a uścisk zostanie zastąpiony ukłonem.

Początek imprezy w hali AGH przy ul. Piastowskiej 26a o godzinie 10.

comments powered by Disqus