Pierwszy sparing Wisły zakończony zwycięstwem. Wielka pomyłka Błaszczykowskiego

Wisła Kraków rozpoczęła serię meczów kontrolnych od zwycięstwa w Myślenicach ze Stalą Mielec 3:2. To pierwszy mecz krakowian pod wodzą nowego szkoleniowca Adriana Guli.

Na przerwę Wisła Kraków i Stal Mielec zeszły przy wyniku remisowym 1:1, lecz zdecydowanie więcej do powiedzenia w ofensywie mieli krakowianie. To oni jaki pierwsi strzelili bramkę już w 8. minucie. Sytuację po dobrej grze gospodarzy wykorzystał Konrad Gruszkowski. Niespełna kwadrans później mogło być już 2:0, lecz Jakub Błaszyczkowski nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

Stal nie tylko się broniła, ale też sprytnie wykorzystywała grę z kontrataku. Nie przyniosło to jednak gościom trafienia. Dopiero w 25. minucie sędzia podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny, tym razem dla mielczan. Grzegorz Tomasiewicz uderzył płasko, posyłając piłkę tuż obok słupka.

Po zmianie stron krakowianie znów mieli rzut karny. Tym razem do jedenastki podszedł Michal Frydrych, pewnie umieszczając piłkę w siatce. Radość z prowadzenia gospodarzy nie trwała długo. Zaledwie trzy minuty później młodego bramkarza Wisły Mikołaja Biegańskiego pokonał Aleksandyr Kolew. W 69. minucie Biała Gwiazda miała trzeci rzut karny. Do stałego fragmentu podszedł Yaw Yeboach, który ustawił wynik spotkania na 3:2.

Kolejny sparing Wisła rozegra w sobotę 3 lipca na Słowacji z beniaminkiem tamtejszej ekstraklasy MFK Tatran Liptovsky Mikulas.

Wisła Kraków - Stal Mielec 3:2 (1:1)

Bramki: Gruszkowski (8.), Frydrych (47. k), Yeboah (69. k) – Tomasiewicz (25. k), Kolew (51.)

Wisła: Lis (46. Biegański) - Gruszkowski (84. Warczak), Szota (84. Głogowski), Frydrych (64. Hoyo-Kowalski), Wachowiak (84. Koncewicz-Żyłka) - Yeboah (74. Chmiel), Żukow (64. Kuveljić), El Mahdioui (84. Duda), Błaszczykowski (46. Chuca), Savić (74. Zdybowicz) - Kliment (64. Sobol).

Stal: Gliwa - de Amo, Czorbadżijski, Bakowski, - Kardyś (9. Kramarz), Soboń, Budziński, Tomasiewicz, Getinger - Jankowski, Zjawiński.

II połowa: Primel - Wyparło, Żyro, Flis - Jacenko, Mak, Urbańczyk, Galara, Seweryn - Kolew, Sadłocha.

Żółte kartki: Gruszkowski, Sobol – Czorbadżijski.