Piłkarz Garbarni Kamil Kuczak zachorował. Nie może grać w piłkę

Kamil Kuczak fot. Garbarnia Kraków
U 25-letniego Kamila Kuczaka, jednego z liderów Brązowych w poprzednim sezonie, zdiagnozowano chorobę. Klub nie informuje o szczegółach, ale problem jest poważny.

Środkowy pomocnik w ostatnich dniach nie uczestniczył w treningach z pierwszą drużyną, nie będzie także do dyspozycji trenera Macieja Musiała w najbliższym czasie. Trwa leczenie zawodnika, by wrócił do pełni zdrowia i na boisko.

25-letni Kuczak urodził się w Krakowie, jest wychowankiem Clepardii. W 2014 roku, już w barwach Wisły, wywalczył mistrzostwo Polski juniorów starszych. W pierwszej drużynie Białej Gwiazdy zaliczył cztery występy i później nie miał już kontaktu z ekstraklasą. Grał w MKS-ie Kluczbork, Pelikanie Łowicz i Sole Oświęcim, z której przed sezonem 2019/2020 trafił do Garbarni.

W poprzednim sezonie Kuczak rozegrał dla krakowskiego klubu 31 meczów w II lidze i Pucharze Polski i zdobył dwa gole. Pod koniec czerwca przedłyżył kontrakt do połowy 2022 roku.

W sobotę Garbarnia rozpocznie kolejne rozgrywki od wyjazdowego spotkania ze Stalą Rzeszów (początek o godzinie 19). W niedzielne południe drugi z naszych drugoligowców – Hutnik powalczy o pierwsze punkty na stadionie rezerw Śląska Wrocław.