Piłkarze Garbarni znów razem. Pierwsze wzmocnienie przyszło z Płocka [ZDJĘCIA]

Kacper Rogoziński fot. Garbarnia Kraków

W poniedziałek drugoligowy zespół Garbarni Kraków rozpoczął przygotowania przed rundą wiosenną. Dotąd z klubu odeszło pięciu zawodników, zaś dołączył skrzydłowy z dwoma występami w ekstraklasie.

Nowym piłkarzem Brązowych został Kacper Rogoziński, który w kwietniu skończy 21 lat. To młodzieżowiec, o którym w rozmowie z LoveKraków.pl wspominał w grudniu trener Maciej Musiał. Ofensywny piłkarz trafił pod Wawel na półroczne wypożyczenie z opcją wykupu. Ostatnio reprezentował Wisłę Płock, ale głównie grał w IV lidze. Dwa razy zagrał w ekstraklasie – prawie rok temu przeciwko Legii Warszawa, a potem Wiśle Kraków.

– Lubię rozpędzić się, wybiec w wolną przestrzeń i wykorzystać te moje największe atuty – mówi o sobie Rogoziński.

W najbliższych tygodniach należy spodziewać się jeszcze kilku transferów do klubu, bowiem z Garbarnią pożegnało się już pięciu piłkarzy. Podkreślmy jednak, że nie odgrywali oni kluczowych ról w rundzie jesiennej lub przebywali w innych klubach na wypożyczeniu. W ósmym zespole II ligi nie wystąpią już Kacper Laskoś (koniec umowy 31 grudnia 2021 roku), Mateusz Surma (transfer do trzecioligowej Wisłoki Dębica), Mateusz Małek, Szymon Pająk i Jakub Janik.

Pierwszy tydzień treningów zakończy sparing z Hutnikiem

W poniedziałek zespół spotkał się na pierwszych zajęciach w 2022 roku. Wstęp do zimowych przygotowań podsumuje sobotni sparing z krakowskim Hutnikiem (godzina 11, Suche Stawy). W planach drużyny Musiała jest jeszcze siedem innych gier kontrolnych i zgrupowanie w Sanoku (23-28 stycznia).

Pierwszy mecz o punkty w rundzie wiosennej zaplanowany został na ostatni weekend lutego w Pruszkowie ze Zniczem.

Plan sparingów Garbarni:

15 stycznia: Hutnik Kraków

22 stycznia: Skra Częstochowa

29 stycznia: Puszcza Niepołomice

2 lutego: Wisłoka Dębica

5 lutego: Podhale Nowy Targ

9 lutego: Wieczysta Kraków

12 lutego: GKS Katowice

19 lutego: Unia Tarnów