Pobiegną ulicami na Wzgórzach Krzesławickich, by pomóc choremu chłopcu

fot. Materiały prasowe

W najbliższy weekend grupa biegowych zapaleńców zorganizuje pierwszą sztafetę biegową w historii dzielnicy Wzgórza Krzesławickie. Nie będą to jednak klasyczne zawody lekkoatletyczne, a bieg wymyślony przez ludzi kierujących się chęcią pomocy innym.

Pierwotnie miała być to tylko zabawa z udziałem kilku osób, lecz z czasem okazało się, że chętnych wystarczy by się porwać na szalony pomysł rozciągnięcia sztafety do 24 godzin – a nawet i dłużej.

Biegacze należący do nieformalnego klubu Błękitnej XVII, wraz z przyjaciółmi, chcą w ten sposób wesprzeć zbiórkę dla dziesięcioletniego Mateusza, syna jednej z klubowiczek. Jest on dzieckiem autystycznym, opieka nad nim wymaga szczególnych środków i pomocy specjalistów.

Spontaniczny charakter akcji sprawił, że nie starczyło czasu na znalezienie sponsora chętnego by wesprzeć cel – więc postanowili sami dokonać darowizny, ale też w ten sposób przekazać informację o zbiórce większej liczbie osób. Sztafetę rozpocznie w sobotę o godzinie 19 współzałożyciel klubu, Marcin Sudoł – Ambasador Lokalnej Partycypacji aktywnie angażujący się w sprawy dzielnicy XVII.

– W naszej sztafecie jest tylko jeden stały punkt, park Zielony Jar, gdzie kolejni biegacze przekazują sobie błękitną pałeczkę po przebiegnięciu godziny lub dwóch. Ze względu na mocno zróżnicowany stopień zaawansowania biegających nie ma ustalonej trasy, musimy jedynie musimy trzymać się ram czasowych, by przekazać następcy pałeczkę – tłumaczy nam Joanna Piejko z „Błękitnej XVII”.

Aby dołączyć do sztafety, należy skontaktować się poprzez profil na Facebooku. Natomiast zbiórkę pieniędzy można wesprzeć przelewem - szczegóły TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie