Poland Business Run. Razem tylko w Krakowie, wirtualnie w innych miejscach [INFORMATOR]

Poland Business Run przez wiele lat był obecny na Rynku Głównym, teraz przenosi się na Błonia fot. Michał Adamczyk
4 września 32 tysiące osób weźmie udział w jedenastej odsłonie biegu charytatywnego Poland Business Run. Dziewięć tysięcy uczestników, połączonych w pięcioosobowe sztafety, będzie rywalizowało wokół krakowskich Błoń.
– Wraz z firmami, korporacjami i instytucjami biegniemy charytatywnie po raz jedenasty. Na żywo spotykamy się w Krakowie, natomiast biegacze, którzy wybrali opcję wirtualną, przebiegną swoje 4 kilometry po samodzielnie wybranej trasie, a czas zmierzą i udostępnią za pomocą aplikacji – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Protezy, wózki, rehabilitacja...

W tym roku biegacze w całej Polsce pomogą około 100 osobom, w tym 18 z Małopolski. Środki zebrane z opłat startowych pomogą dofinansować zakup protez i wózków, rehabilitację, wsparcie psychologa i innych specjalistów. Dwoje z beneficjentów imprezy wystartuje w tegorocznym biegu w fundacyjnej drużynie.

To m.in. Agnieszka z Krakowa, która pracuje w jednej z korporacji, a jednocześnie od ponad 10 lat jest sędzią koszykówki i prowadzi stronę podróżniczą. W ubiegłym roku w czasie drugiej ciąży zdiagnozowano u niej raka piersi.

– Wcześniej sama biegałam w Poland Business Run, mój mąż stanął nawet kiedyś na podium. Nie zdawałam sobie sprawy ze skali tego wydarzenia, ani z tego, że wraz z rodziną będę musiała się zmierzyć z innym wyzwaniem, moją chorobą – podkreśla beneficjentka.

Dwie rundy startowe wokół Błoń

Bieg odbędzie się w formie sztafety 5x4 kilometry. Osoby startujące w Krakowie zostaną podzielone na dwie rundy. Pierwsza z nich wystartuje o godzinie 10, a druga o 13:30. Start i meta oraz strefa zmian będą mieścić się na deptaku przy Błoniach, na wysokości hali Cracovii.

Każdy zawodnik drużyny będzie miał do pokonania trasę wiodącą deptakiem al. Focha w stronę Alei Trzech Wieszczów, następnie deptakiem al. 3 Maja, ul. Oleandry i ul. Ingardena do parku Jordana. Z parku Jordana członkowie drużyn pobiegną wzdłuż al. 3 Maja do ul. Piastowskiej, a następnie ul. Na Błoniach aż do strefy zmian, gdzie nastąpi przekazanie pałeczki kolejnemu zawodnikowi.

– Na czas biegu ulice, po których przebiega trasa zawodów, będą zamknięte dla ruchu. 4 września od północy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i parkowania, również na miejscach wyznaczonych, wzdłuż al. 3 Maja, ul. Oleandry i ul. Ingardena – tłumaczy Andrzej Batko, kierownik zabezpieczenia biegu.

W godz. 9:30-16:40 tramwaje nie bedę kursowały ulicą Piłsudskiego aż do Cichego Kącika. Linia nr 6 zostanie skierowana do pętli przy Cmentarzu Rakowickim, nr 70 do Dajwór, zaś tramwaje linii muzealnej 0 pojadą trasą skróconą okrężną w relacji Dajwór-Dajwór.

W miasteczku biegowym na Błoniach na uczestników biegu i kibiców będą czekały food trucki oraz strefa atrakcji dla dzieci.
comments powered by Disqus