Ponad 20 pokoi, 11 szatni, 7 boisk [WIZUALIZACJE]

fot. MKS Cracovia

Cracovia robi duży krok do przodu. Za kilkanaście miesięcy będzie miała bazę treningową, z której mogą korzystać między innymi reprezentacje młodzieżowe. 

W galerii zdjęć przedstawiamy najnowsze wizualizacje centrum szkoleniowo-badawczego dla Polski południowej w Rącznej pod Krakowem. Pasy bedą dysponowały ośrodkiem z prawdziwego zdarzenia. – Jednocześnie zapewniam, że boiska przy ulicy Wielickiej będą utrzymane – mówił w piątek Janusz Filipiak, prezes Cracovii.W ostatni dzień maja w podkrakowskiej gminie Liszki, na boisku A-klasowego Strażaka podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny. Teraz teren zostanie ogrodzony i prace ruszą pełną parą. Planowany koniec inwestycji wartej 38,5 miliona złotych (8 mln zł pochodzi z dotacji ministerstwa sportu) upłynie w lipcu przyszłego roku.

Zadowolony Probierz

– Powstaną cztery trawiaste boiska i piąte połączone ze stadionem, na którym będą mogły rozgrywać mecze na przykład reprezentacje młodzieżowe. Do tego będziemy mieli jedno sztuczne boisko pełnowymiarowe i jedno małe, które zostanie przykryte balonem lub małą halą. Będzie też 11 szatni, siłownia i ponad 20 pokoi hotelowych – wyliczał wiceprezes Jakub Tabisz.

Michał Probierz od lat apeluje o inwestycje w infrastrukturę sportową. Podkreślił, że do Cracovii nie przyszedł dla pieniędzy, tylko zbudować silną drużynę. – Cieszę się, że drugi klub, w którym pracuję, będzie miał taką bazę. Jagiellonia Białystok niebawem otwiera swój ośrodek – mówił trener Michał Probierz.

Jedno z boisk centrum treningowego będzie do dyspozycji mieszkańców gminy Liszki i piłkarzy Strażaka Rączna.

comments powered by Disqus