Puchar Polski. Cracovia pojedzie do Szczecina, Garbarnia zagra w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W Warszawie wylosowano pary 1/16 finału Pucharu Polski. Broniąca tytułu Cracovia trafiła na trzecioligowy Świt Szczecin, a Garbarnia zmierzy się z Chojniczanką Chojnice, która podobnie jak krakowianie występuje w II lidze.
Mecze tej fazy odbędą się pod koniec października. Gospodarzem jest drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, a w przypadku rywali z tego samego poziomu zespół, który został wylosowany jako pierwszy. Garbarnia podejmie Chojniczankę na stadionie przy ulicy Rydlówka, zaś Pasy pojadą do Szczecina.Droga do 1/16

Cracovia, zdobywca Pucharu Polski 2020, w poprzedniej rundzie po dogrywce wyeliminowała Chrobrego Głogów. Zespół Michała Probierza na wyjeździe nie wykorzystał rzutu karnego i przegrywał 0:1 od 80. minuty. Niemal w ostatnim momencie wyrównał Cornel Rapa a pod koniec dogrywki awans krakowianom zapewnił Mateusz Wdowiak. Trafienie wychowanka sprzed pola karnego znalazło się w gronie pięciu najpiękniejszych goli 1/32 wybranych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Garbarnia znalazła się w 1/16 finału po pokonaniu GKS-u Katowice, z którym rywalizuje na poziomie II ligi. Brązowy wygrali na swoim boisku po bramce Błażeja Radwanka.

Finał Pucharu Polski 2021 zaplanowany jest 2 maja w Warszawie. Pula nagród wyniesie 10 milionów złotych, z czego połowę trafi do zwycięzcy. To o dwa miliony złotych więcej niż otrzymała w tym roku Cracovia.

comments powered by Disqus