Puchar Polski. Wisła poznała rywala, z którym zagra o półfinał. Ile już zarobiła?

fot. Krzysztof Porębski
W zaplanowanym na marzec meczu 1/4 finału Pucharu Polski Biała Gwiazda zmierzy się na wyjeździe z trzecioligową Olimpią Grudziądz.

Krakowianie w lidze nie prezentują się dobrze, ale przez rozgrywki o Puchar Polski przechodzą na razie suchą nogą. W czwartek wygrali trzeci mecz w tej edycji z Widzewem Łódź i zameldowali się w ćwierćfinale. Co ciekawe, wszystkie spotkania w PP kończyły się zwycięstwami Wisły na wyjeździe 3:1.

Krakowski klub o połfinał również powalczy w delegacji – trafił na trzecioligową Olimpię Grudziądz. Mecz odbędzie się w pierwszych dniach marca. Podopieczni Adriana Guli wylosowali teoretycznie najsłabszego rywala, ale muszą być czujni. Puchar Polski to rozgrywki, w których często zdarzają się niespodzianki. 

Pary 1/4 finału Pucharu Polski:

Legia Warszawa - Górnik Łęczna
Arka Gdynia - Raków Częstochowa
Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków
Piast Gliwice/Górnik Zabrze - Lech Poznań (zaległe spotkanie 1/8 Piast-Górnik – odwołanie z powodu zakażeń koronawirusem w Piaście – zostanie rozegrane na początku lutego)


REKLAMA
REKLAMA


Gra o 5 mln zł

Pula nagród w Pucharze Polski wynosi 10 milionów złotych. Za tryfum Polski Związek Piłki Nożnej przewidział 5 mln, a finalista otrzyma 760 tysięcy złotych. Za awans do 1/4 Wisła jest pewna wypłaty 190 tysięcy złotych. Udział w półfinale to już dwukrotnie wyższa kwota.

Garbarnia, która w środę w 1/8 okazała się słabsza od Lecha, otrzyma finansowy zastrzyk w kwocie 90 tysięcy złotych. Cracovia odpadła w 1/16 i może liczyć tylko na 45 tysięcy.