Rosły pomocnik trafi do Cracovii? Niedawno spadł z duńskiej ekstraklasy

fot. YouTube
26-letni Mathias Hebo Rasmussen ma w tym tygodniu przejść testy medyczne przed transferem do Cracovii – donosi duński serwis bold.dk.

Pasy zakończą urlopy 14 czerwca. Dotąd na liście pozyskanych zawodników jest środkowy obrońca z Czech - Jakub Jugas i napastnik ze Słowacji - Filip Balaj. Zanosi się na to, że kolejnym krokiem będzie transfer rosłego piłkarza do środka pola. Duńskie media informują, że Pasy mają kupić pomocnika Mathiasa Hebdo Rasmussena z Lyngby Boldklub, drużyny, która spadła z ekstraklasy. Jego umowa w ojczyźnie jest ważna do połowy 2023 roku, więc trzeba za niego zapłacić. Niewykluczone więc, że drużynę Pasów ktoś opuści, mówi się między innymi o zainteresowaniu Pellem van Amersfoortem.

Najlepszy gracz Lyndby

26-letni Rasmussen jest wychowankiem FC Nordsjælland i mierzy 190 centymetrów. W poprzednim sezonie rozegrał dla Lyndby, klubu z największej duńskiej wyspy - Zelandii - 31 meczów, w których strzelił siedem goli i zaliczył cztery asysty. Wybrano go piłkarzem roku Lyndby.

Rasmussen rozegrał w Lygby 100 meczów (ekstraklasa, I liga, puchar, el. Ligi Europy). Zdobył 16 bramek i miał 10 asyst. 42 spotkania zaliczył w zespole FC Fredericia z drugiego poziomu, w innych drużynach występował dużo rzadziej.

W 2016 roku znalazł się w kadrze olimpijskiej, jednak w Brazylii zagrał tylko dziewięć minut w spotkaniu z gospodarzami. Był dostrzegany przez selekcjonerów reprezentacji młodzieżowych.