Rusza Polska Hokej Liga. Trener Cracovii nie wie, na co stać zespół

fot. Cracovia.pl
Wyjazdowym spotkaniem z Podhalem Nowy Targ hokeiści Comarch Cracovii zainaugurują nowy sezon Polskiej Hokej Ligi (początek o godzinie 18). Po rewolucji personalnej krakowianie nie są kandydatami do mistrzostwa.

Rudolf Rohaczek, trener Cracovii, który prowadzi zepsół od 2004 roku, uważa, że walka o mistrzostwo Polski powinna rozstrzygnąć się między GKS-em Tychy, JKH GKS-em Jastrzębie i Unią Oświęcim. Po rewolucji personalnej – odeszło 19 zawodników – nie jest w stanie ocenić, na co będzie stać jego podopiecznych.

– Budujemy nowy zespół i wszyscy muszą poczekać jak będziemy grać – apeluje.

Po ubiegłym sezonie zespół opuścili między innymi kapitan Maciej Kruczek (trafił do GKS-u Katowice) i najlepszy zawodnik ligi Damian Kapica (Bratislava Capitals). Kapica nie zgodził się na renegocjację umowy, która obowiązywała jeszcze przez rok. 

– Otrzymał tam lepsze warunki niż mogliśmy mu zaoferować – odpowiada czeski szkoleniowiec.Rohaczek uważa, że po nieudanym poprzednim sezonie, w którym Pasy odpadły w ćwierćfinale play-off i zajęły dopiero piąte miejsce, rewolucja była potrzebna.

Do 12-krotnych mistrzów Polski wróciili Damian Szurowski, Stepan Csamango i Martin Dudas. Ten ostatni został nowym kapitanem. Nowa funkcja nie jest dla niego czymś zupełnie nowym.

– Byłem kapitanem w drużynach młodzieżowych i zastępcą w Koszycach. Wiedziałem więc, na co się decyduję. To nie jest lekka sprawa. Nie byłem zaskoczony nominacją, ponieważ mamy młodą drużynę. Cieszę się, bo Cracovia jest wyjątkowym klubem – podkreśla czeski obrońca.

Cracovia w trakcie przygotowań rozegrała cztery sparingi, z których zwyciężyła w jednym.

Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi mają się zakończyć na przełomie marca i kwietnia. W sezonie zasadniczym odbędą się cztery rundy, w których łącznie rozegranych zostanie 200 spotkań (każdy zespół rozegra po 38 meczów). To o 45 spotkań i jedną rundę mniej niż w ubiegłym sezonie. W terminarzu uwzględniono zgrupowania reprezentacji Polski, jak również udział naszych zespołów w europejskich pucharach.