Ruszają zapisy do kolejnej biznesowej sztafety

fot. materiały prasowe
Do biegu charytatywnego Poland Business Run, który drugi rok z rzędu przyjmie wirtualną formę, można się zapisać od 11 do 31 maja.

Jubileuszowa edycja Poland Business Run odbędzie się w niedzielę 5 września. Każdy uczestnik samodzielnie wybierze i pokona czterokilometrową trasę, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą aplikacji lub strony internetowej.

71 osób w 2020, 100 w 2021?

– Czego życzymy sobie z okazji dziesiątych urodzin? Zdrowia i zaangażowania naszych biegaczy, wsparcia i wiary sponsorów oraz partnerów. Marzy nam się też, by na te urodziny udało się pomóc 100 osobom, ale do tego potrzebujemy wsparcia was wszystkich. Dlatego serdecznie zapraszamy, dołączcie do nas w tym roku! – mówi Agnieszka Pleti, prezes fundacji Poland Business Run.

Beneficjentem tegorocznego biegu będzie m.in. 13-letnia Maria. Nastolatka kochająca jazdę konną i marząca o udziale w zawodach. By mogła rozwijać swoje pasje, potrzebuje nowej protezy nogi. 44-letni Rafał zmaga się z połowicznym niedowładem po walce z tętniakiem mózgu. Znów może chodzić, ale potrzebuje fizjoterapii, by pokonywać kolejne ograniczenia.

"Specjalistycznej rehabilitacji i dużo pracy wymaga również jego prawa ręka, ale Rafał nie traci nadziei, że także w niej powoli będzie odzyskiwać sprawność i jeszcze kiedyś poprowadzi samochód" – piszę organizatorzy Poland Business Run.

Z 17 krajów

Wirtualny charakter zmienia klimat imprezy, ale nie odbiera waloru integracyjnego i umożliwia udział pracownikom korporacji z innych państw. W ubiegłorocznej sztafecie pobiegli ludzie z 17 krajów, w tym w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Malezji czy Singapurze. W ten sposób 19 075 biegaczy z 1091 przedsiębiorstw zebrało środki na wsparcie 71 osób z niepełnosprawnością narządów ruchu, które otrzymały dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji.

Inicjatywa narodziła się w 2012 roku w Krakowie. Od tego czasu fundacja pomogła 600 osobom z niepełnosprawnościami ruchu. W biegach wystartowało ponad 130 tysięcy biegaczy, którzy pokonali przeszło pół miliona kilometrów.