Sezon zakończony, ale stadion Cracovii jeszcze zatętni życiem. 2 czerwca dwa wydarzenia

fot. cracovia.pl
2 czerwca na stadionie przy ulicy Kałuży odbędzie się Pasiasty Dzień Dziecka i II Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Cracovii.
Ostatni mecz w sezonie 2023/2024 na obiekcie im. Józefa Piłsudskiego rozegrała Puszcza Niepołomice, która 25 maja pokonała 1:0 Piasta Gliwice i zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie. Gospodarze obiektu, zespół Cracovii, sześć dni wcześniej wygrał z Rakowem Częstochowa 2:0 i również zapewnił sobie kolejny rok w elicie. Nowy sezon ruszy za niespełna dwa miesiące, w przedostatni weekend lipca. Do końca roku na stadionie przy ulicy Kałuży nadal będę występować dwa zespoły. Puszcza do siebie ma wrócić w lutym przyszłego roku, gdy zakończy się inwestycja drogowa, dzięki której w okolice stadionu będą mogły dojechać duże samochody do realizacji transmisji telewizyjnej. 

Mimo przerwy w rozgrywkach, w najbliższą niedzielę kibice Cracovii mają dwa kolejne powody do odwiedzenia stadionu przy ulicy Kałuży. 2 czerwca od godziny 10 klub i stowarzyszenie „Cracovia to My” organizuje Pasiasty Dzień Dziecka. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, m.in. dmuchane zamki, przejażdżki na kucyku, loterię, stanowiska pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, zwiedzanie stadionu.

Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Cracovii

W tym roku imprezie z okazji Dnia Dziecka towarzyszyć będzie II Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Cracovii. – Wierzymy, że taki termin będzie niósł ze sobą same zalety – kibice będą mogli odwiedzić stoiska kolekcjonerów przy okazji dużej imprezy, a organizowany Dzień Dziecka zyska dodatkową, niezwykłą i cenną atrakcję dla odwiedzających. Niebagatelnym walorem takiego rozwiązania będzie też element edukacyjny, dzięki któremu młodsze pokolenie Pasiaków będzie miało okazję poznać lepiej historię Klubu – informuje krakowski klub.

Zlot odbędzie się w pomieszczeniach zamkniętych na parterze stadionu. Podobnie jak przed rokiem, wystawcy zaprezentują odznaki, proporczyki, koszulki, medale, wlepki, książki, i inne przedmioty związane z Cracovią, która została założona 118 lat temu.