Siatkówka: AGH znów wiceliderem, słaby mecz Hutnika

fot. UKS Hutnik Kraków

W 5. kolejce I ligi siatkarzy, krakowskie zespoły walczyły na wyjeździe. Dużo lepiej spisali się zawodnicy AZS AGH.

Tylko jeden stracony set

Drużyna AGH w miniony weekend musiała pojechać aż do Siedlec, ale wracała w wyśmienitych nastrojach. Po bardzo emocjonującym spotkaniu zawodnicy spod Wawelu ograli miejscowy KPS 3:1, przegrywając tylko w pierwszej odsłonie. Po pięciu meczach akademicy mają 12 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli.

Rywale zaskoczyli

Wydawało się, że pewne trzy punkty zapiszą na swoim koncie siatkarze Hutnika. Mieli jednak słabszy dzień i przegrali 0:3 w Ostrołęce z Energą Omis. Dla gospodarzy były to pierwsze zdobyte punkty w sezonie. Hutnicy wywalczyli pięć punktów i plasują się w drugiej części tabeli.

– Nasi przeciwnicy zagrali bardzo dobry mecz. Wszystko im wychodziło, mieli bardzo dobrą zagrywkę, praktycznie nie popełniali błędów w tym elemencie. My zagraliśmy słabsze spotkanie, a przy ich bardzo dobrej dyspozycji nie mieliśmy większych szans. Gdyby ten zespół grał tak w poprzednich spotkaniach, jestem przekonany, że miałby na swoim koncie więcej punktów – powiedział po meczu Paweł Golec, przyjmujący Hutnika Kraków.

W 6. kolejce AGH podejmie rywali z Zawiercia, a Hutnik zmierzy się z drużyną ze Szczecina.

KPS Siedlce - AGH Kraków 1:3 (25:19, 23:25, 22:25, 21:25)

Energa Omis Ostrołęka - Hutnik Kraków 3:0 (27:25, 25:21, 25:16)

comments powered by Disqus