Siedem sparingów i obóz w Słowenii. Piszczek w Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do nowego sezonu zespół Michała Probierza będzie się przygotowywał w Krakowie i w Słowenii. Cztery z siedmiu meczów kontrolnych odbędą się na zagranicznym zgrupowaniu w Słowenii. Nowym zawodnikiem Pasów został napastnik Filip Piszczek.

Piłkarze zakończą urlopy 11 czerwca. Dzień później sztab szkoleniowy zaplanował badania wydolnościowe. 16 czerwca podopiecznych Probierze czeka sparing z Górnikiem Wieliczaka. Po kilku dniach treningów na własnych obiektach formę i zgranie zespołu sprawdzi MFK Karvina.

Po dwóch tygodniach treningów na miejscu, zespół wyjedzie na 14-dniowy obóz do Słowenii. Tam odbędą się też cztery mecze towarzyskie, rywale są w trakcie ustalania. Pasy wrócą do Krakowa 9 lipca.

14 lipca, tydzień przed pierwszym meczem w ekstraklasie, odbędzie się sparing z Puszczą Niepołomice.

Piszczek pierwszym transferem

Z Cracovii odchodzą Adam Deja, Szymon Drewniak, Matic Fink, Deniss Rakels i Krystian Stępniowski. Od 1 lipca zawodnikiem Pasów będą bramkarz Maciej Gostomski (ostatnio Korona Kielce, kontrakt podpisał już zimą) i napastnik Filip Piszczek z Sandecji Nowy Sącz (sześć bramek w ostatnim sezonie). Piszczek podpisał czteroletni kontrakt i przeszedł do krakowskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego.

W kontekście wzmocnienia Cracovii mówi się także o pomocnikach Adrianie Danku (Sandecja) i Marcinie Cebuli (Korona).

comments powered by Disqus