Siłując się z wirusem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą sobotę mogą zostać otwarte siłownie, kluby fitness i baseny. Największe sieci nie tracą czasu i wraz z 6 czerwca otwierają drzwi, inni reorganizują się i jeszcze pracują nad rozwiązaniem pewnych kwestii.

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego są następujące. Kluby m.in. muszą umieścić informacje i wysłać do swoich klientów nowe regulaminy i zasady profilaktyki. Podobnie jak było w sklepach, na każde 10 mkw. powierzchni może być jedna osoba ćwicząca. Pomieszczenia muszą być zaopatrzone w środki dezynfekujące. A personel powinien być odpowiednio przeszkolony i zabezpieczony.

Całość zaleceń dostępna jest TUTAJ

Na 600-metrowej hali

Z wytycznymi ciekawie poradziło sobie JJ Sport Center przy ul. Winnickiej (Skotniki). Siłowania została zorganizowana na krytej hali o powierzchni 660 mkw. z dostępem do świeżego powietrza. Nie było więc problemu, aby rozstawić sprzęt w odpowiedniej od siebie odległości.

– Siłownia posiada wydzielone miejsca do treningów siłowych oraz cardio, dzięki czemu każdy może ćwiczyć w sposób dopasowany do swoich potrzeb i możliwości – czytamy na stronie firmy. Jednocześnie na siłowni może przebywać 30 klientów (choć zgodnie z zaleceniami GIS mogłoby być dwa razy tyle).

„Na terenie siłowni znajdziecie płyny do dezynfekcji rąk, sprzętu oraz niezbędne instrukcje w tym zakresie. Prosimy o zapoznanie się z podstawowym Regulaminem siłowni oraz tym obowiązującym w czasie pandemii. Nasz team jest do Waszej dyspozycji i gotowy odpowiedzieć na pytania”.

Platynowe zasady

Fitness Platinium zaprasza na trening od 6 czerwca. Na stronie sieci pojawiły się zasady funkcjonowania. Liczba osób na hali będzie kontrolowana – na 10 mkw. będzie mogła wejść jedna osoba.

W klubie należy mieć maseczkę, ale nie w trakcie ćwiczeń. Trzeba też pamiętać o bezpiecznej odległości. Oprócz tego powinno się – tak jak zawsze – używać swojego ręcznika i dezynfekować szafkę.

Wyłączone z użytku zostały suszarki do rąk, a korzystanie z pryszniców będzie ograniczone. Władze klubu apelują również o to, aby zrezygnować z treningu, jeśli się ma jakiekolwiek objawy przeziębienia.

Sieć My Fitness Place również zadecydowała o otwarciu drzwi w najbliższą sobotę. Placówki będą jednak otwierane etapami, aby przystosować je do przepisów. W klubach czasowo wyłączone z użytkowania będę sauny, strefy relaksu i kąciki dla dzieci.

Sieć zapewnia, że zwiększona została częstotliwość sprzątania i odkażania lokalu, w szczególności takich miejsc i powierzchni jak toalety drzwi i klamki. MFP przekonuje również, że posiada nowoczesne systemy wentylacyjne, które wymieniają i filtrują powietrze.

Soul się zmienia

Dość duża siłownia znajduje się przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej na Prądniku Białym. Klub został przeorganizowany i większy akcent zostanie postawiony na zajęcia ze sztuk walki. Zredukowana została część, gdzie obecnie są ciężary i maszyny.

– Sytuacja rynkowa wymusiła na nas zmniejszenie klubu o połowę swojej dotychczasowej wielkości. Wracamy do rozmiarów Soula sprzed 10 lat. Rezygnujemy niestety z funkcji „siłownia” w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zostaje strefa siłowa z wolnymi ciężarami i dosłownie kilkoma maszynami. Niestety nie będzie tego zbyt dużo, ale wystarczająco – taka informacja pojawiła się na Facebooku klubu.

– Tomek Maciejowski, pełniący rolę prowadzącego trenera klubu, podjął decyzję o zmianie profilu na klub łączący zajęcia grupowe i bezkontaktowe sporty walki, czyli grupowe treningi bokserskie, kick bokserskie oraz MMA – na przyrządach takich jak worki, manekiny itp. – czytamy.

Co ciekawe, do zespołu ma dołączyć zawodnik MMA znany z występów podczas gal KSW Filip „Wolan” Wolański.

Próba kontaktu z menadżerem Calypso w galerii Kazimierz, która poinformowała kilka dni temu, że otwiera swoje podwoje 6 czerwca, zakończyła się automatyczną zwrotką, w której możemy przeczytać o rozporządzaniu ministra zdrowia z marca, i że pracownik odpisze na wiadomości po powrocie.

11 czerwca w OSiR „Kolna” zostanie otwarty basen, siłownia i saunarium. – Będziemy oczywiście przestrzegać wytycznych, jakie obowiązują. Szczegóły jednak będziemy analizować z zespołem po weekendzie. Liczymy jeszcze na to, że być może do tego czasu przepisy mogą się zmienić, ale zobaczymy, jak to będzie – mówi prezes operatora ośrodka sportu i rekreacji Zbigniew Miązek.

comments powered by Disqus