Śląsk Wrocław vs Cracovia – kto wygra mecz?

Śląsk Wrocław po dwóch porażkach z rzędu w meczach wyjazdowych wraca na swoje boisko. Czy podopiecznym Jacka Magiery uda się zakończyć rundę zwycięstwem nad Cracovią? Zadanie nie będzie łatwe, jednak Pasy przegrały w dwóch ostatnich delegacjach, więc szanse tego zespołu są całkiem duże. Zapraszam na zapowiedź tego meczu!

Śląsk Wrocław

W ostatniej kolejce ligowej piłkarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Wartą Poznań. Tym samym podopieczni Jacka Magiery stali się pierwszą drużyną, która wyjechała z Grodziska bez punktów. Wrocławianie w ostatnich tygodniach mocno rozczarowują, dlatego też nic dziwnego, że fani Cracovii liczą na trzy punkty w nadchodzącym spotkaniu.

Śląsk przegrał w 4 z ostatnich 6 meczów ligowych. Trzeba również wspomnieć, że w tym czasie piłkarze Jacka Magiery wywalczyli tylko jedno zwycięstwo. W poprzednich latach Wrocławianie przyzwyczaili typerów z zakładów bukmacherskich do bardzo dobrej dyspozycji na swoim obiekcie. W tym sezonie Śląsk również lepiej prezentuje się na swoim boisku, jednak nie jest to tak wysoka forma, jak w minionych latach. Wojskowi wygrali tylko 1 z 3 poprzednich spotkań u siebie.

Dyspozycja podopiecznych Jacka Magiery pozostawia wiele do życzenia. Jedynym pozytywem dla kibiców tego zespołu może być fakt, że Śląsk regularnie strzela przynajmniej jednego gola od czasu bolesnej porażki w Poznaniu. Zdecydowanie do poprawy jest jednak gra w defensywie, ponieważ Wrocławianie nie zachowali czystego konta od czasu zwycięstwa nad Wisłą Kraków.

Jak w ostatnim czasie radził sobie Śląsk Wrocław w rywalizacjach z Cracovią? Trzeba przyznać, że statystyki są wyjątkowo korzystne dla tego zespołu. Wojskowi zwyciężyli w 3 poprzednich 4 rywalizacji bezpośrednich i nie zanotowali w tym czasie nawet jednej porażki. Ostatni raz z boiska pokonani schodzili w rywalizacji z Pasami w 2019 roku.Cracovia

Po zmianie trenera przy ulicy Kałuży nie doszło do wielkiej transformacji, czy też efektu nowej miotły. Cracovia potrafiła poradzić sobie na swoim boisku z Rakowem Częstochowa, czy też Legią Warszawa, jednak rozczarowała w dwóch pozostałych meczach wyjazdowych. Jacek Zieliński ma w związku z tym bilans dwóch wygranych i dwóch porażek w 4 pierwszych meczach w roli trenera Pasów. Szczególnie bolesna była przegrana z Górnikiem Łęczna w ostatniej kolejce, której nie spodziewali się kibice, ale również analitycy zakładów bukmacherskich.

Cracovia przystąpi do rywalizacji ze Śląskiem z serią dwóch porażek na wyjazdach. I jeszcze gorzej prezentują się statystyki tego zespołu. Jeśli weźmiemy pod uwagę mecze we Wrocławiu. Pasy nie wygrały żadnego spotkania ze Śląskiem na wyjeździe od 2013 roku. W tym czasie oba zespoły zmierzyły się aż 10 razy – 8-krotnie triumfowali gospodarze i dwa starcia zakończyły się remisem. Nie są to korzystne liczby, które mogłyby budzić optymizm w kibicach gości. Każda seria musi jednak dobiec końca, a akurat w Ekstraklasie jest to całkiem prawdopodobne. Tym bardziej, że Śląsk w ostatnim czasie jest zdecydowanie pod formą. Pozytywną informacją dla kibiców z Krakowa może być fakt, że Pasy strzeliły gola w każdym z ostatnich pięciu meczów we Wrocławiu.

Poznaliśmy już plany przygotowań Cracovii do rundy wiosennej – sprawdź szczegółowe informacje na temat obozu i treningu noworocznego!Zakłady bukmacherskie Śląsk vs Cracovia

Nie ma wątpliwości, że podopieczni Jacka Magiery są zdecydowanie mocniejsi na swoim boisku niż w meczach wyjazdowych. W związku z tym zakłady bukmacherskie spodziewają się tutaj wygranej gospodarzy. Śląsk Wrocław w tym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie domowe na boiskach Ekstraklasy. Mowa tutaj o rywalizacji z Rakowem Częstochowa. Trzeba jednak pamiętać, że Wrocławianie przegrali również w rozgrywkach Pucharu Polski z Termaliką.

Cracovia w ostatnich latach regularnie wraca z Wrocławia bez punktów. Pasy po raz ostatni pokonały tego przeciwnika w 2013 roku na jego obiekcie, a poprzedni raz z punktami wróciły w 2016 roku. Czy jest tutaj szansa na przełamanie niekorzystnej passy? Patrząc na ofertę Superbet Zakłady Bukmacherskie widać, że byłaby to niespodzianka, jednak jest ona bardziej prawdopodobna, niż chociażby strata punktów przez Lech czy Pogoń.

Pasy przegrały w dwóch ostatnich delegacjach z Wisłą Płock i Wisłą Kraków. Ostatnie wyjazdowe punkty tego zespołu miały miejsce w starciu z Zagłębiem Lubin. Ważną informacją dla typerów zakładów bukmacherskich będzie tutaj z pewnością statystyka, że Cracovia od początku tego sezonu nie zachowała czystego konta w meczu wyjazdowym. Proponowany typ z oferty zakładów bukmacherskich – Śląsk Wrocław strzeli gola (tak).

Alternatywnym wyborem, który zagwarantuje wyższy kurs może być linia z bramką obu stron. Śląsk Wrocław w każdym z ostatnich 5 meczów domowych stracił przynajmniej jedną bramkę, a 4 z tych rywalizacji zakończyły się wynikiem btts. Pasy zanotowały taki rezultat w 3 z 4 poprzednich delegacji.

Jak widać, oba zespoły w ostatnim czasie mają skłonności do notowania wyników z golem obu stron. Na stronie legalnego bukmachera Superbet znajdują się kursy na to spotkanie oraz wiele innych z zakresu całej Ekstraklasy.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95