News LoveKraków.pl

Stadion Wisły. Zaplanowali mycie, sprzątanie i remont za 800 tys. zł

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urzędnicy planują, by szklana elewacja obiektu przy ulicy Reymonta była regularnie czyszczona. W tym roku operator stadionu zamierza także wyremontować szyby windowe.

W ubiegłym roku obiekt, któremu patronuje Henryk Reymana, przeszedł modernizację za około 110 mln zł. Głównie ze środków rządowych wymieniono instalacje i systemy bezpieczeństwa, naprawiono dach oraz wyremontowano fasadę budynku. Chodziło o to, by stadion był mniej energochłonny, a jednocześnie korzystniej się prezentował, bo przez lata jego elewacja na pewno nie była wizytówką miasta.

Stadion Wisły. Mycie elewacji

Beton został zakryty przez szkło, na którym zbierają się rożnego rodzaju zabrudzenia. W drugim kwartale tego roku Zarząd Infrastruktury Sportowej, operator największego krakowskiego stadionu, planuje wybrać firmę, która umyje elewację. Miejska jednostka chce przeznaczyć na ten cel 370 tysięcy złotych.

W planie zamówień na 2024 rok ZIS przewidział także 270 tys. zł na remont szybów windowych, których przy Reymonta 20 jest aż 11. Sprzątanie obiektu ma zaś kosztować 150 tys. zł.

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy na początku miesiąca, na razie nie będzie kolejnego przetargu na zakup i montaż nowych telebimów:


Aktualności

Pokaż więcej