Święto rugby. Przyjechało 13 drużyn z 7 krajów

fot. Juvenia

Od soboty do niedzieli na boiskach Juvenii i Narodowego Centrum Rugby 7 odbędzie się międzynarodowy turniej w olimpijskiej odmianie rugby – Krakow Sevens. Zobaczymy łącznie 13 drużyn żeńskich i męskich złożonych z zawodników poniżej 19 roku życia.

W zawodach wystąpi osiem męskich i pięć żeńskich drużyn z Polski, Danii, Litwy, Łotwy, Węgier, Ukrainy i Austrii. Mecze będą się rozpoczynać o godzinie 10 i kończyć o 16.

– W ostatnich dwóch latach zdominowaliśmy rozgrywki w Polsce, czas więc zacząć szukać przeciwników poza granicami kraju. Jeśli chcemy być coraz lepsi, musimy grać na międzynarodowych turniejach, a możliwość zorganizowania go we własnym mieście, na swoim boisku daje dodatkową motywację – mówi Łukasz Kościelniak, autor sukcesów młodzieży Juvenii.


Liczy, że w kolejnych latach turniej znacząco się rozrośnie i przyjadą do nas nie tylko drużyny z Europy, ale i RPA, USA czy Nowej Zelandii. – W planie jest również dołożenie dodatkowych kategorii wiekowych – snuje plany Kościelaniak.

Nauka

Sportowcy Smoków podkreślają, że takie imprezy sprzyjają nauce i zdobywaniu doświadczenia oraz budują drużynę.

– W Polsce wszyscy rozwijamy się według podobnej myśli szkoleniowej. Takie turnieje, jak Krakow Sevens pozwalają nam zupełnie inaczej spojrzeć na rugby. Każdy zespół prezentuje inny styl, preferuje inne ustawienie, inne schematy poruszania się po boisku – tłumaczy Michał Jurczyński.

Turniej jest organizowany przy wsparciu miasta. Drużyny powalczą o puchar prezydenta Jacka Majchrowskiego.

– Jesteśmy pod wrażeniem pracy Juvenii z młodzieżą. Jeśli uda się utrzymać tych sportowców w drużynie seniorskiej, to będą przyszłością polskiego rugby. Jako miasto chcemy mieć swój udział w budowaniu tej siły, dlatego postanowiliśmy się zaangażować – podkreśla Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta do spraw rozwoju kultury fizycznej.

Program turnieju dostępny jest TUTAJ

comments powered by Disqus