Szalona próba generalna Garbarni. Młodzi zawodnicy wypełnili Rynek Podgórski [ZDJĘCIA]

W ostatnim sparingu przed startem II ligi Garbarnia zremisowała 4:4 ze spadkowiczem z ekstralasy, Podbeskidziem Bielsko-Biała. W niedzielę młodsi zawodnicy Brązowych wzięli udział w akcji z okazji stulecia klubu.

Zespół Macieja Musiała zakończył gry kontrolne bez wygranej. Garbarze przegrali jedno spotkanie i aż trzy zremisowali. W sobotę drugoligowiec pojechał do Bielsa-Białej, by sprawdzić się na tle Podbeskidzia. Goście niespodziewanie prowadzili w 30. minucie 3:0. Wyni otworzył niedawno pozyskany Wojciech Słomka, a kolejne trafienia dołożył Michał Feliks.

Zaskoczeni Górale po przerwie zaatakowali i zdobyli dwie bramki, ale szybko odpowiedział im Mateusz Duda. Krakowianom nie udało się utrzymać prowadzenia i przed końcem stracili jeszcze dwie bramki. 31 lipca podopiecznych Macieja Musiała powalczą o pierwsze punkty w lidze, o godzinie 19 zagrają na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Flash Mob w sercu Podgórza

W niedzielę odbyło się kolejne wydarzenie z okazji stulecia klubu. Po południu Rynek Podgórski wypełnił się zawodnikami Akademii Piłkarskiej Garbarni. Młodzi adepci futbolu wbiegali tam z piłkami, którymi później żonglowali. Na zakończenie wszyscy gracze ułożyli liczbę 100, symbolizującą urodziny klubu.

Na miejscu pojawiła się klubowa maskotka, mieszkańcy częstowali się lodami i mogli poznać historię oraz plany na przyszłość.