Thibault Moulin w Wieczystej Kraków. Zdobył mistrzostwa z Legią, strzelił gola Realowi

fot. Wieczysta Kraków (kswieczysta.com)
Piłkarze Wieczystej przebywają w Turcji, gdzie przygotowują się do rundy wiosennej w IV lidze. W meczach, których stawką będzie awans do wyższej klasy, będzie im pomagał Francuz Thibault Moulin.

32-letni środkowy pomocnik ostatnio reprezentowa klub Academica Clinceci z Rumunii. Miał umowę do połowy 2023 roku, ale zdecydował się na jej rozwiązanie z powodu zaległości w wypłatach. Skorzystała na tym Wieczysta, która zaproponowała mu dwuipółletni kontrakt (do 30 czerwca 2024). Zawodnik zagra z nr. 75 na koszulce.

Moulin występował także we Francji, Belgii, Turcji i Polsce. Przez półtora roku był zawodnikiem Legii Warszawa. W sezonie 2016/2017 i rundzie wiosennej kolejnych rozgrywek wywalczył ze stołeczną ekipą dwa mistrzostwa Polski (51 meczów w ekstraklasie) i awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W prestiżowych rozgrywkach rozegrał pięć spotkań – w zremisowanym 3:3 spotkaniu przeciwko Realowi Madryt w Warszawie strzelił gola i zaliczył asystę.

Moulin jest kolejnym znanym nazwiskiem w kadrze Wieczystej. Przed rundą wiosenną umowy podpisali znani z ekstraklasowych boisk Wilde-Donald Guerrier i Maciej Jankowski. Kadrę wzmocnili także inni piłkarze, choćby Maksymilian Hebel z pierwszoligowej Resovii. 

Wysoka porażka i remis w Turcji

Piłkarze prowadzeni przez Franciszka Smudę trenują na obozie w Belek. Za nimi dwa sparingi na tureckiej ziemi: porażka 0:4 z CS Hunedoara (III liga rumuńska) i bezbramkowy remis w meczu z FC Brasov (II liga rumuńska).

Drużyna wróci do kraju 26 lutego. Przed nią jeszcze trzy spotkania kontrolne z FK Jedinstvo UB (III liga serbska, 19 lutego), FK Podilla Chmielnicki (II liga ukrainska, 22 lutego) i FK Peremoga Dnipro (III liga ukraińska, 25 lutego).

Zespół z ulicy Chałupnika wznowi rozgrywki w drugi weekend marca. Jesienią żółto-czarni zdobyli 47 punktów w 17 meczach IV ligi. Ich przewaga nad drugim zespołem wynosi 11 punktów, jednak wygranie grupy zachodniej nie da im awansu do III ligi. Po zakończeniu rywalizacji zostanie rozegrany baraż zwycięzców dwóch małopolskich grup IV ligi. Tabeli wschodniej z kompletem zwycięstw przewodzą rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.