Tomasz Marzec objął stanowisko dyrektorskie w ZIS. Jednym z celów reorganizacja jednostki

Tomasz Marzec fot. Archiwum prywatne Tomasza Marca

Od 1 października dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie jest Tomasz Marzec. – Wiele uwag dotyczyło problemów związanych z utrzymaniem obiektów. Będę dążył do tego, aby miejskie obiekty sportowe były lepiej zarządzane, a kluby korzystające z nich miały większe wsparcie – powiedział.

Tomasz Marzec jest znany przede wszystkim ze swojej działalności w polskiej piłce. Przez wiele lat był związany z Wisłą Płock, gdzie przeszedł drogę od szeregowego pracownika do prezesa. Latem wystartował w konkursie na dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, do którego zgłosiło się 15 kandydatów.

– Zawsze interesowałem się rozwojem sportu, zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim. Kraków to miasto o ogromnym potencjale w dziedzinie infrastruktury sportowej. Moją motywacją jest chęć wprowadzenia zmian, które podniosą jakość życia mieszkańców poprzez dostęp do lepszych obiektów sportowych i rekreacyjnych. Dodatkowo, uważam, że moje doświadczenie w zarządzaniu sportem i biznesem może pomóc ZIS w skutecznym realizowaniu celów – powiedział Marzec cytowany przez stronę internetową jednostki, którą kieruje od 1 października.

Nowy dyrektor ZIS . Chce pomóc klubom, zwiększyć liczbę obiektów

Został także zapytany o priorytety na początek swojej pracy w Krakowie. – Jednym z kluczowych zadań będzie reorganizacja ZIS, aby jednostka mogła jeszcze skuteczniej zarządzać infrastrukturą sportową. Istotne będzie również zwiększenie liczby basenów i lodowisk, modernizacja boisk szkolnych oraz rozwój infrastruktury dla sportów miejskich – podkreślił. 

Chciałby pomóc krakowskim klubom. Nie tylko tym najbardziej znamy, ale także małym, które często mają duże problemy. – Wiele uwag, które usłyszałem, dotyczyło problemów związanych z utrzymaniem obiektów. Będę dążył do tego, aby miejskie obiekty sportowe były lepiej zarządzane, a kluby korzystające z nich miały większe wsparcie. Kluczowe będzie odciążenie klubów z opłat za media, co jest jednym z głównych wyzwań finansowych. Będziemy również szukać rozwiązań, które zwiększą transparentność systemu grantowego, ułatwiając klubom pozyskiwanie funduszy na rozwój. Dodatkowo jednym z zadań będzie również znalezienie dodatkowych funduszy na sport kobiecy oraz sport osób niepełnosprawnych, co podkreśla dążenie do zwiększenia równości i dostępności w sporcie – wytłumaczył.

Przypomnijmy, że od 1 lutego 2022 roku ZIS przejął zadania zlikwidowanego wydziału sportu. Nowe władze Krakowa uznały to za błąd i wydział ma wrócić do struktur Urzędu Miasta Krakowa.



Aktualności

Pokaż więcej