„Trenuj w Krakowie” także w 2022 roku

Jeden z treningów nordic walking fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Zarząd Infrastruktury Sportowej podsumował rozpoczęty w 2021 roku projekt „Trenuj w Krakowie” i kilka wydarzeń specjalnych. We wszystkich inicjatywach udzial wzięło prawie 4 tysiące uczestników.

– Pomimo ograniczeń spowodowanych sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, cały czas działamy – stawiamy na zdrowie i organizujemy przeróżne akcje, np. cykl treningów biegowych, rolkarskich, nordic walking czy zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych. Sport to zdrowie! – podkreśla Krzystof Kowal, dyrektor ZIS.

Projekt „Trenuj w Krakowie” zakończył się 76 treningami dla osób w każdym wieku. Wzięło w nich udzial 3,5 tysiąca krakowian. Odbyły się 32 zajęcia biegowe, w tym kilka wyjazdowych w Lasku Wolskim, na Zakrzówku i podkrakowskiej Puszczy Niepołomickiej. 21 razy spotkali się fani nordic walking, którym rozdano ponad 1100 kompletów kijków. Dzieci i młodzież mogły liczyć na 15 treningów ogólnorozwojowych na otwartej przestrzeni i w hali, a rolkarze na osiem spotkań.

Około pół tysiąca uczestników zgromadziły akcje specjalne: Dzień Dziecka na sport(n)owo, Rowerowo na sport(n)owo, Narodowy Dzień Sportu i Mikołajki na sportowo.

ZIS zapowiedział, że projekt „Trenuj w Krakowie” będzie kontynuowany w 2022 roku.