Trzęsienie ziemi po meczu Cracovii. Michał Probierz złożył rezygnację!

Po porażce 0:1 z Wartą Poznań Michał Probierz podał się do dymisji. Zrezygnował z funkcji wiceprezesa do spraw sportowych i trenera pierwszego zespołu.
To sensacyjna wiadomość. Jeszcze w piątek Probierz cieszył się z przygotowań w świeżo oddanej bazie w Rącznej i komentował dwa lata łączenia funkcji wiceprezesa klubu i trenera. Po porażce 0:1 w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań podał się do dymisji, informując o tym podczas konferencji prasowej. Przyznał, że myśli o rezygnacji krążyły w jego głowie od jakiegoś czasu. Podziękował Januszowi Filipiakowi i kibicom za trzy i pół roku w Pasach.

– Muszę odpocząć, bo przez 15 lat praktycznie cały czas pracowałem. Jest teraz taki moment, w którym widzę, że muszę to zrobić, pojechać gdzieś i zająć się sobą i rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Przez całą pracę trenerską miałem zaledwie trzy miesiące przerwy. Myślę, że nasi zawodnicy też potrzebują nowego impulsu - tłumaczył.

Michał Probierz pracował w Cracovii od 21 czerwca 2017 roku. Z klubem zdobył pierwsze w historii trofea – Puchar Polski i Superpuchar Polski. Za jego kadencji zespół dwukrotnie awansował do eliminacji europejskich pucharów.