Uśmiechnięty ambasador. Obrońca Marcelo odwiedził Garbarnię [ZDJĘCIA]

fot. Garbarnia Kraków

34-letni Brazylijczyk Marcelo, mistrz Polski w barwach Wisły z 2009 roku, z uśmiechem na twarzy wypełnia obowiązki ambasadora 100-lecia Garbarni Kraków. W poniedziałek zawodnik francuskiego Olympique Lyon spędził kilka godzin w krakowskim klubie.

Marcelo jest świetnym piłkarzem i bardzo dobrym człowiekiem. Kiedy grał w Wiśle Kraków w dwóch sezonach (2008/2009, 2009/2010) strzelił dziesięć goli i świętował mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. Był niesamowicie skoczny, z czego drużyna czerpała korzyści pod swoją bramką i w polu karnym przeciwnika.

Potem reprezentował PSV Eindhoven, Hannoveru 96, Besiktasu Stambuł. Od 2017 roku jest graczem Olympique Lyon, z którym umowa wiąże go do 2023 roku. Nigdy nie zapomniał, że to przy Reymonta rozpoczął europejską karierę. W 2015 roku znalazł czas, by wystąpić w drużynie dawnych gwiazd Wisły w ramach projektu "Wisła to nasza historia", w 2018 martwił się problemami klubu i napisał list, a w 2019 został członkiem Socios Wisła.

Na początku roku wychowanek Santosu został ambasadorem 100-lecia Garbarni. Pomogła w tym znajomość piłkarza ze Szczepanem Buryło, prezesem firmy Galeco, który jest członkiem zarządu drugoligowego klubu. Sportowiec nie mógł wcześniej odwiedzić Brązowych z powodu sytuacji epidemicznej, więc z zarządem klubu kontaktował się online.

Wyczekiwany przylot

Marcelo dał słowo i go dotrzymał. W niedzielny wieczór, w czasie urlopu, wylądował w Balicach, a w poniedziałek po południu pojawił się na obiektach przy ulicy Rydlówka 23. Tam przez kilka godzin rozmawiał z władzami i pracownikami Garbarni na temat funkcjonowania klubu i szkolenia, a także spotkał się z piłkarzami akademii Brązowych. Odpowiadał na pytania, rozdawał kartki z autografami i pozował do zdjęć.

Garbarnia świętuje swoje 100-lecie przez cały rok, więc ambasador zamierza jeszcze pojawić się pod Wawelem. – Planuję przylot na 4 września, w czasie przerwy na mecze reprezentacji. Jeżeli będę miał wolne, to na 100 procent się zobaczymy – zapowiedział obrońca.

Garbarnia liczy, że dzięki Marcelo o klubie usłyszy wielu kibiców, nie tylko z Polski. Konto Brazylijczyka na Instagramie obserwuje prawie 300 tysięcy osób. Piłkarz jest także aktywny na Twitterze.

Jeszcze dziś w LoveKraków.pl ekskluzywna rozmowa z Marcelo. Serdecznie zapraszamy!